Skip to content Skip to footer

Odrobina adrenaliny na poprawę humoru

Podniebne sporty ekstremalne cieszą się coraz większą popularnością. Kiedyś dostęp do dużej dawki adrenaliny, jaką jest skakanie ze spadochronem prosto w chmury nie był aż tak duży jak dziś. Teraz praktycznie w każdym województwie spotkać możemy co najmniej kilka szkół, które oferują skoki w tandemie, kursy spadochronowe i wiele innych atrakcji.

Skok ze spadochronem – marzenie niejednego człowieka

Skok spadochronowy wiąże się z przeżywaniem ogromnych emocji i wrażeń. Osoby poszukujące dużych dawek adrenaliny z pewnością spełnią swoje pragnienia w tym właśnie sporcie. Szczególnie pierwszy raz budzi największe emocje. Niektórzy twierdzą, że od tej przyjemności można się po prostu uzależnić i skaczą regularnie, gdy tylko pozwala na to sezon pogodowy. Pierwsze skoki oczywiście odbywają się w tandemie – z profesjonalnym instruktorem. Warto skorzystać też z usługi videofilmowania.

Pamiątka na całe życie. Marzeniem wielu osób skaczących w tandemie staje się skok całkowicie samodzielny – w takim przypadku należy odbyć kurs spadochronowy. Po otrzymaniu certyfikatu nic już nie stoi na przeszkodzie, aby skakać w każdej wolnej chwili i całkowicie oddać się swojemu hobby.

Skok ze spadochronem – kto może uprawiać ten sport?

Po pierwsze osoby skaczące muszą być pełnoletnie, lub posiadać pisemną zgodę opiekunów. Niezwykle ważna w tym sporcie jest waga uczestnika – raczej nie powinna ona przekraczać 100kg. Jeśli chodzi o kondycję fizyczną, to nie trzeba się zbytnio przejmować, nie trzeba być wysportowanym aby podjąć się skoku w tandemie. Nieco inaczej wygląda sprawa, gdy uczestnik chce podjąć się kursu spadochronowego, po którym mógłby skakać sam. Jak widać przeciwwskazań jest doprawdy niewiele. Wystarczy zabrać ze sobą wygodne ubranie oraz sportowe obuwie (przyda się też dobry humor i odrobina odwagi). Oczywiście szkoła do której się wybierzemy oferuje też specjalne kombinezony, kask oraz google.

Skoki w tandemie są w 100% bezpieczne

Niektórzy chcąc skoczyć pierwszy raz mogą czuć wiele obaw. Pierwsze skoki odbywają się jednak w tandemie – oznacza to, że nikt nie skacze sam, a z doświadczonym instruktorem, który najpierw przeprowadza odpowiednie szkolenie swojemu uczestnikowi. Skoki w tandemie są więc bezpieczne, cała odpowiedzialność za powodzenie atrakcji spoczywa na barkach profesjonalnego skoczka.

Leave a comment