Skip to content Skip to footer

O czym warto pamiętać jadąc na wakacje z dziećmi?

Wakacje z dziećmi to czas dla całej rodziny, podczas którego rodzice chcą wypocząć, a dzieciaki się wyszaleć. Warto poszukać ofert dedykowanych rodzinom z dziećmi i dopasować miejsce pobytu do wieku oraz upodobań dzieci.

Wybór hotelu

Jeśli planujemy wczasy z pociechami, to wybierając ośrodek wczasowy zwróćmy uwagę na ten, który jest przyjazny dzieciom. Hotele dla rodzin z dziećmi oferują dużo atrakcji i udogodnień, dzięki którym pobyt z całą rodziną będzie jeszcze bardziej udany. Na co zwrócić uwagę przed rezerwacją?

W hotelu nie powinno zabraknąć sali zabaw, w której maluchy będą mogły spędzić czas w razie, gdyby pogoda nie dopisała. Obowiązkową atrakcją jest także zewnętrzny plac zabaw, piaskownica lub boisko do gry w piłkę.

W ośrodkach przyjaznym rodzinom z dziećmi powinniśmy mieć możliwość wypożyczenia łóżeczka, wanienki, przewijaka i innych niezbędnych przedmiotów, które trudno byłoby spakować i zabrać ze sobą z domu. Ciekawą atrakcją dla pociech będzie specjalne menu dla dzieci dostępne w hotelowej restauracji oraz animacje.

Dokąd pojechać na wakacje z dziećmi?

Wybór miejsca zależy od tego, jak chcemy spędzić wolny czas. Zarówno góry, jak i morze oraz miejscowości nad jeziorem oferują wiele atrakcji w sezonie wakacyjnym, dzięki którym wypoczynek całej rodziny będzie niezapomniany.

Wakacje w górach najbardziej spodobają się starszym dzieciom, które lubią piesze wędrówki i aktywnie spędzać czas. W pięknych okolicznościach natury czeka na nas zjazd na nartach i snowboardzie, zdobywanie szczytów, wjazd kolejką górską.

Nad morzem lub jeziorem największą atrakcją jest oczywiście sama kąpiel w wodzie. Maluchom z pewnością spodoba się zabawa w piasku, gra w piłkę na plaży oraz poszukiwanie muszelek.

Co zabrać na wyjazd?

Pakowanie na wakacje z dziećmi należy rozpocząć jakiś czas przed planowanym dniem wyjazdu, a w spakowaniu wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy pomoże nam wcześniej przygotowana lista. Oprócz rzeczy potrzebnych nam podczas samego wyjazdu, zadbajmy także o ciekawą podróż – zabranie gier, przytulanki, kocyka i fotelika to podstawa bezpiecznej i ciekawej jazdy.

Zanim zaczniemy upychać po walizkach zabawki do piaskownicy, parawan, koce, dmuchany basen i inne duże gabarytowo rzeczy, przejrzyjmy dokładnie ofertę hotelu, do którego się wybieramy. Wiele z ośrodków oferuje na miejscu niezbędne wyposażenie do plażowania, które można wypożyczyć za darmo lub za niewielką opłatą.

Na wakacjach z dziećmi nie możemy jednak zapomnieć o atrakcjach w pokoju hotelowym na wypadek złej pogody. Gra planszowa, kredki i papier do rysowania pozwolą przetrwać nudny dzień, gdy za oknem deszcz.

Leave a comment