Skip to content Skip to footer

Niezbędnik myśliwego

Zawód myśliwego kojarzy się często bardzo źle, ale tak naprawdę jest niezwykle potrzebny. Choć częścią zadań należących do myśliwego jest udział w polowaniach to wbrew pozorom nie chodzi o zdobywanie trofeów. W łowiectwie najważniejsze jest utrzymanie odpowiedniego poziomu populacji dzikich zwierząt. Bycie myśliwym wymaga posiadania niezbędnej wiedzy, ale i ekwipunku – potrzebna jest broń i inne akcesoria łowieckie.

Wyprawa na polowanie

Każda wyprawa na polowanie wymaga zebrania sprzętu i odpowiedniego go spakowania. Choć myśliwi z wieloletnim stażem posiadają zwykle bogaty arsenał akcesoriów łowieckich to prawdziwą sztuką jest wybór i spakowanie tylko tych niezbędnych na daną wyprawę. Każdy myśliwy zabiera ze sobą broń, dostosowaną do typu zwierzyny na którą będzie polować. Na drobne zwierzęta zwykle używa się dubeltówki na śrut, na większe broni na kule.

Należy pamiętać, że zgodnie z prawem broń musi być odpowiednio zabezpieczona, dlatego na podstawowym wyposażeniu myśliwy posiada odpowiedni futerał na broń, najlepiej taki, który pomieści równocześnie zapas amunicji. Ale to nie jedyne akcesoria łowieckie bez których żaden myśliwy nie ruszy się na polowanie.

Wyposażenie – niezbędne akcesoria myśliwskie

By wielogodzinne tropienie zwierzyny było komfortowe warto wcześniej skompletować odpowiednie akcesoria myśliwskie. Jest kilka podstawowych sprzętów, którymi powinien dysponować każdy myśliwy, także ten rozpoczynający swoją przygodę z łowiectwem.

Żaden myśliwy nie pójdzie na polowanie bez noża. Choć na rynku dostępne są noże myśliwskie wysoce specjalistyczne to na początek można wybrać uniwersalny model, o prostej rękojeści i standardowej głowni. Do niezbędnego wyposażenia zalicza się także latarkę wraz z odpowiednimi zapasem baterii. Niezależnie od tego czy będzie to model ręczny czy czołówka, warto wybrać taki o wysokiej mocy. Do tego zestawu każdy myśliwy powinien dołączyć również latarkę, konieczne model z możliwością regulacji.

Podczas polowania przydadzą się też takie akcesoria myśliwskie jak wabiki czy spray maskujący zapach należący do myśliwego. Jednak zabranie tych wszystkich akcesoriów łowieckich nie będzie możliwe bez odpowiedniego plecaka, ważne by był wygodny. Dobrze też gdy ma sporo kieszeni, które ułatwiają uporządkowanie całego zabranego ekwipunku.

Leave a comment