Skip to content Skip to footer

Maszyna do sorbetów

Sorbet jest to bardzo słodki deser, który wytwarzany jest głównie z wody oraz aromatu. Takim aromatem zazwyczaj może być sok owocowy, miód lub przecier owocowy. Czasami stosuje się również wino lub mocniejszy alkohol.

Maszyna do sorbetów

W XVII wieku Anglia zaczęła importować „pudry sorbetowe” z Imperium Osmańskiego z suszonych owoców i kwiatów zmieszanych z cukrem. W dzisiejszych czasach proszek z sorbetów jest nadal popularny w Wielkiej Brytanii.

Kiedy Europejczycy zorientowali się, jak można przygotować sorbet, zaczęli wytwarzać go dodając soki owocowe i aromaty do zamrożonej, prostej bazy wodnej. Agraz to rodzaj sorbetu, który zwykle kojarzy się z Maghrebem i północną Afryką. Jest zrobiony z migdałów, verjuice i cukru. Ma silnie kwaśny smak ze względu na verjuice. Givre to określenie sorbetu podawanego w zamrożonej łupinie orzecha kokosowego lub skórki owocowej, takiej jak skórka z cytryny. Podobnie jak granity i inne lody, sorbet można przygotować bez lodu. Alkohol, miód lub syrop kukurydziany można dodawać w celu obniżenia temperatury pysznego deseru. Trzeba przyznać, że sorbet można przygotować również w domowych warunkach, właśnie za pomocą takiego sprzętu, jak na przykład: maszyna do sorbetów lub maszyna do szejków.

Maszynka do sorbetów

Maszynka do sorbetów sprawi, że w domowych warunkach przygotujemy pyszny deser dla całej rodziny. Sprzęt ten powinien być przede wszystkim wykonany z dobrej jakości materiałów. Sorbet z grzanego wina można przygotować z czerwonego wina, pomarańczy, cytryn, przypraw korzennych, rubinowego portu i białek. Sorbet muskatowy wytwarzany jest z wina deserowego, soku z cytryny i białek jaj. Jest wiele przepisów, które można wykorzystać w domu. Jeśli lubimy smak cytrynowy z łatwością przyrządzimy sorbet o takim smaku. Wystarczy, że wykorzystamy sok z cytryny lub limonki. Taki deser będzie bardzo orzeźwiający, idealny na gorące, letnie dni. Maszynka do sorbetów na szczęście nie jest droga, więc każdy będzie mógł sobie pozwolić na taki zakup.

Warto również wspomnieć o tym, że maszyna do szejków również cieszy się ogromną popularnością, ponieważ wiele osób lubi chłodne napoje. Szejk można przygotować z mleka oraz owoców. Napój ten uwielbiany jest przez osoby w każdym wieku. Wyróżnić można szejk o smaku bananowym, truskawkowym lub czekoladowym.

Leave a comment