Skip to content Skip to footer

Lakier do skóry samochodowej

Zniszczona kierownica czy skórzana tapicerka na fotelach w samochodzie to niepodważalny znak, że skóra nie była w odpowiedni sposób pielęgnowana, dlatego też pojawiły się na niej nieestetyczne przetarcia.

Jak sprawić aby skóra w samochodzie odzyskała dawny blask?

Okazuje się jednak, że przynajmniej częściowo można odzyskać pierwotny wygląd skórzanej tapicerki. W tym celu należy oczywiście przede wszystkim zlikwidować wszystkie przetarcia i wytarcia. Można to uczynić samodzielnie nawet w ciągu kilku godzin. W ten sposób skórzana tapicerka odzyska swój dawny blask i będzie prezentować się o wiele lepiej.

Lakier do skóry samochodowej może być w tej sytuacji ratunkiem. Jest ona przeznaczony do odnawiania skóry wykończonych na lico naturalne bądź skór z licem korygowanym wykończonym foliami lub lakierami. Lakiery do skóry samochodowej są produktami wysokiej jakości, które muszą spełniać wiele wymogów stawianych środkom przeznaczonym do renowacji skóry naturalnej. Stosować je można do odnawiania tapicerki samochodowej, a także mebli domowych, pasków torebek i szeroko rozumianej galanterii skórzanej.

Co warto wiedzieć o lakierze do skóry samochodowej?

Preparat ten daje półmatowe powłoki, które zachowują naturalną fakturę oraz miękki dotyk skóry. Są one elastyczne, odporne na zginanie, wodę czy sól. Poza tym nie wymagają już dodatkowego utrwalania. Warto pamiętać, że skóry tapicerskie wymagają także wysokiej odporności na tarcie. Lakier do skóry samochodowej to produkt szybkoschnący i łatwy w użyciu. Korzystać z niego mogą zarówno amatorzy pragnący odnowić wnętrze swojego samochodu, jak i profesjonaliści, którzy na co dzień zajmują się odnawianiem wyrobów ze skóry.

Lakiery do skóry samochodowej sprzedawane są w opakowaniach o różnej pojemności. Warto więc wcześniej sprawdzić jak dużą butelką należy zakupić.

Zastosowanie lakieru do skóry samochodowej

Przede wszystkim skórę należy zmyć przy pomocy specjalnego zmywacza do skór lub acetonu aż do chwili gdy puści ona farbę. Preparat dobrze jest wcześniej wymieszać lub wstrząsnąć. Następnie nanosi się go na miejsce wymagające specjalnej pielęgnacji, a więc z przetarciami i wytarciami.

W miejscach mocniej zniszczonych dobrze jest pozostawić większą ilość lakieru do skóry samochodowej. Polakierowane elementy należy oczywiście wysuszyć w temperaturze pokojowej.

Artykuł powstał we współpracy z Lakiery24.com