Skip to content Skip to footer

Kosmetyki do pielęgnacji oczu

Niektórzy mówią, że z oczu człowieka można wiele wyczytać. Że oczy są zwierciadłem duszy. W przenośni można również stwierdzić, że są one naszym oknem na świat. Skoro są one dla nas tak ważne to czy odpowiednio o nie dbamy? Jak należy pielęgnować oczy i co czynić aby prawidłowo funkcjonowały? Czy makijaż ma wpływ na ich zdrowie?

Pielęgnacja

Dbałość o oczy i okolice wokół nich to przede wszystkim stosowanie odpowiednich kosmetyków. Krem nad oczy i krem pod oczy to podstawa w codziennej pielęgnacji. Nie należy ich wcierać aby nie podrażnić wrażliwej skóry wokół oczu, prawidłowym jest delikatne wklepywanie kremu. Kremy jednak to nie wszystko. Nasze powieki nie bez powodu otoczone są linią rzęs. Rzęsy to przecież rodzaj włosa a włosy porastają miejsca na ciele, które wymagają szczególnej ochrony przed bakteriami i zanieczyszczeniami.Właściwym więc jest także dbanie o nasze rzęsy. Tu podstawą w pielęgnacji jest odżywka do rzęs. Ma ona w swoim składzie substancje które pomagają rzęsom zachować trwałość i gęstość. Jednocześnie taka odżywka do rzęs wpływa pozytywnie na stymulowanie wzrostu rzęs a to bardzo ważne gdyż tracimy rzęsy i w ich miejsce muszą wyrosnąć nowe.

Makijaż

Kosmetyki do makijażu mogą być inwazyjne dla zdrowia oczu i wpływać na szybsze starzenie się skóry wokół nich. Z punktu widzenia zdrowia oka zalecane jest stosowanie wysokiej jakości kosmetyków przebadanych dermatologicznie. Nie powodują one podrażnień i alergii a także pozwalają zachować właściwe nawilżenie skóry wokół oczu. Nakładanie na powiekę cieni, stosowanie kredek do oczu czy tuszów do rzęs to intensywne ingerowanie w zdrowie i jędrność tek delikatnego miejsca. Więc aby nie czyniły one szkód, w codziennej pielęgnacji należy używać wspomniane wcześniej kremy i odżywki do rzęs, które stworzą barierę ochronną i swoisty podkład pod makijaż.

Demakijaż

Usuwanie makijażu z okolic oczu powinno być czynnością delikatną. Nie należy zbyt agresywnie pocierać skóry w celu usunięcia pozostałości po kosmetykach gdyż może to prowadzić do zwiotczenia skóry ale również jej podrażnienia. Preparaty do demakijażu powinny być wysokiej jakości z jak najmniejszą ilością sztucznych składników.Co ważne i wydające się oczywiste ale jednak często zaniedbywane to właśnie demakijaż. Wiele osób idzie spać nie zmywając wieczorem makijażu z twarzy, a to podstawowy błąd.

Profilaktyka

Dopełnieniem tych wszystkich zabiegów i czynności jest także dbanie o nawilżenie zmęczonego i często wysuszonego oka poprzez stosowanie odpowiednich kropli. Każde mrugnięcie powieki nawilża oko jednak przebywając w suchych pomieszczeniach czy patrząc w ekrany komputerów krople są potrzebne.Konieczne dla zdrowia oka są także wizyty u okulisty i weryfikacja poprawności widzenia bo to z wiekiem także ulega pogorszeniu.

Odżywki do rzęs dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Leave a comment