Skip to content Skip to footer

Konturowanie twarzy – sposób na szybką poprawę wyglądu

Świetnie wykonany makijaż potrafi wydobyć z każdej kobiety jej prawdziwe czyste piękno. Może całkowicie zmienić rysy twarzy, odrobinę rozświetlić cerę czy nawet lekko wyszczuplić całą buzię. Konturowanie ma na celu akcentowanie walorów i ukrywanie wszelkich niedoskonałości. A jak poprawnie je wykonać, by efekt był zachwycający?

Krok 1 – krycie niedoskonałości

Zanim sięgnie się po rozświetlacz do twarzy czy bronzer, trzeba zająć się maskowaniem niedoskonałości. Tutaj niezbędny okaże się korektor w odcieniu o ton jaśniejszym od koloru fluidu. Nałożony na wypryski czy cienie pod oczami fantastycznie ukryje każdy defekt cery.

Po zastosowaniu korektora na całą twarz należy nałożyć dobrej jakości fluid. Najlepiej wklepać go po prostu palcami lub zaaplikować przy pomocy miękkiej gąbki. Powinien on delikatnie przykrywać także szyję.

Krok 2 – matowienie

Większość kobiet ma spory problem z błyszczeniem się skóry. Czasem nawet matujący fluid nie gwarantuje idealnych czy długotrwałych efektów, dlatego należy uzupełnić jego działanie klasycznym pudrem.

Transparentne pudry nie zmieniają kolorytu twarzy czy odcienia samego fluidu, a jedynie matowią cerę i to na dość długi czas. W ciągu dnia można wykonywać nimi małe poprawki, zawsze nosząc je ze sobą w torebce czy plecaku.

Krok 3 – wyszczuplanie

Rozświetlacz do twarzy i bronzer to duet idealny, jeśli chodzi o wyszczuplanie buzi. W pierwszej kolejności najlepiej zastosować produkt brązujący – najlepszy będzie ten w wersji prasowanej, gdyż najłatwiej się go nakłada.

Bronzerem należy podkreślić miejsca występujące tuż pod kościami policzkowymi. Można go nałożyć małym i precyzyjnym pędzelkiem, następnie rozcierając to wszystko pędzlem puchatym i gęstym.

Krok 4 – rozświetlanie

Zmatowiona i subtelnie wyszczuplona buzia już w takim stanie zaprezentuje się całkiem dobrze, ale jednak nie do końca naturalnie. Wszechobecny mat skutecznie ożywi dobry rozświetlacz do twarzy.

Rozświetlacz powinien pojawić się tuż nad bronzerem, na samych kościach policzkowych. Można go też umieścić pod łukiem brwiowym, nad łukiem Kupidyna występującym na ustach czy w okolicach oczu. Subtelny błysk to doskonała propozycja dla makijażów wieczorowych czy wyjściowych.