Skip to content Skip to footer

Jakie wyróżniamy narzędzia ginekologiczne?

Należy mieć świadomość, że narzędzia ginekologiczne mają zastosowanie nie tylko w ginekologii, ale również w chirurgii. Ponadto wspomniane produkty wykorzystywane są do przeprowadzania różnych zabiegów ginekologicznych. Rekomendowane jest oczywiście zaopatrzenie się w narzędzia ginekologiczne, które posiadają odpowiednie certyfikaty.

Imadło chirurgiczne Webster

Produkt ma długość całkowitą wynoszącą 13 cm. Wykonany jest ze stali chirurgicznej. Warto wiedzieć, że imadło znajduje zastosowanie w chirurgii do trzymania igły podczas zakładania szwu czy zawiązywanie nici chirurgicznych.

Ponadto narzędzie wyróżnia się smukłą i lekką konstrukcją. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest bardzo podobne do igłotrzymacza Derfa oraz Hegara. Należy również zaznaczyć, że produkt znajduje zastosowanie w ortodoncji, chirurgii, okulistyce czy ginekologii.

Kleszcze chirurgiczne

Wspomniany produkt jest wykorzystywany przede wszystkim do przytrzymywania śliskich tkanek. Godny uwagi jest również fakt, że narzędzia używa się podczas operacji ogólnych czy zabiegów.

Warto wiedzieć, że kleszcze chirurgiczne dzięki swojej konstrukcji cechują się możliwością dostępu do głębszych tkanek. Dodatkowo posiadaj lekko rozłożone ząbki. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie lepszego chwytu.

Skrobaczka ginekologiczna

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że skrobaczkę ginekologiczną można wykorzystać w zabiegach, które są związane z położnictwem. Należy mieć świadomość, że posiada ona tępą końcówkę o średnicy 3,6 cm, a także sztywną rękojeść.

Ponadto na rączce instrumentu znajdują się wyżłobienia, które pozwalają na pewnych chwyt. Warto wiedzieć, że instrument renomowanego producenta jest wykonany z bardzo wysokiej jakości stali chirurgicznej.

Miednicomierz ginekologiczny

Produkt znajduje zastosowanie w procedurach ginekologicznych, by możliwe było mierzenie zewnętrznej średnicy miednicy. Badanie wspomnianym narzędziem umożliwia ocenić, czy określona kobieta będzie mogła urodzić dziecko.

Dodatkowo zmierzona szerokość będzie pozwalała przewidzieć przebieg porodu oraz ewentualną kwalifikację do cesarskiego cięcia. Należy zaznaczyć, że omawiane narzędzie ma zaokrąglone obie szczęki. Są one połączone na zawiasach ze skalą w centymetrach i calach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

Leave a comment