Skip to content Skip to footer

Jak zorganizować idealne urodziny dla dzieci?

Urodziny to najważniejszy dzień w roku. Dzieci odmierzają czas, z niecierpliwością czekają na niespodzianki i prezenty, mówiąc o swoich oczekiwaniach czy marzeniach.
Warto wsłuchać się w głos pociech i zorganizować urodziny dla dzieci na miarę tych marzeń.

Na początku był pomysł

Dorośli czują ciężar odpowiedzialności i starają się zorganizować imprezę nietuzinkową, wyjątkową, bardzo uroczystą. Czasem mają problem z wyborem tematu przewodniego. W tej sytuacji najlepiej zapytać dziecko – niech samo nam powie, który motyw jest dla niego najlepszy. Wybór dokonany w ten sposób daje gwarancję, że nie zawiedziemy oczekiwań jubilata w tym obszarze. Reszta nich będzie niespodzianką…

Zaskocz zaproszeniem

Zaproszenia na kinderbale mają znaczenie porównywalne, a może nawet nieco większe od tych wydawanych w świecie dorosłych. Zaproszenie nie powinno być zwykłym kawałkiem kolorowego kartonika z nadrukiem podstawowych informacji. Wykonane w kolorystyce i konwencji nawiązującej do motywu przewodniego będzie wprowadzeniem do imprezy.

W zaproszeniach podajemy dane dotyczące daty i godziny spotkania oraz miejsca (adres).

W przypadku imprez wymagających przebrania konieczne są informacje o tym czy należy się przebrać, czy też ubiory będą dostępne na miejscu.

Koniecznie należy zapytać o preferencje żywieniowe zaproszonego dziecka oraz ograniczenia dotyczące alergenów.

Warto wpisać informację o miejscach parkingowych położonych najbliżej miejsca imprezy.

Konieczne jest także podanie numeru telefonu kontaktowego, szczególnie w przypadku, gdy prosimy o potwierdzenie przybycia.

Dekoracje jak z bajki

Urodziny dla dzieci bez dekoracji będą nijakie. Motyw przewodni z określoną kolorystyką i symboliką musi być zaakcentowany wszędzie: na zaproszeniach, na drzwiach wejściowych, na dekoracji stolików, w wystroju wnętrza, na naczyniach, serwetkach itp.

Jeśli organizujemy bal dla małej księżniczki, miłośniczki syrenek lub jednorożców, to wszystko dookoła musi być w wybranej konwencji. Podobnie należy zadbać o szczegóły wystroju, gdy w dniu urodzin chłopca zamierzamy przekształcić dom w statek piratów, park jurajski z dinozaurami lub remizę strażacką.

Do prac przy dekorowaniu warto zaprosić jubilata – bawiąc się wyśmienicie poczuje równocześnie ciężar odpowiedzialności, jaki spoczywa na gospodarzu imprezy.

Bez tego urodziny się nie udadzą

Mamy już zaproszenia i dekoracje. Czego jeszcze nam potrzeba, aby bal naszego malucha był sukcesem? To proste: dobrego jedzenia, napojów i zastawu atrakcji.

Jedzenie na kinderbalach to sprawa niełatwa – chcemy sprawić przyjemność dzieciom, ale wszyscy wiemy, że dzieci lubią najbardziej to, co jest wyjątkowo niezdrowe. Trzeba się postarać i mega niezdrowe burgery, pizze, ciasta, lody, kanapki, sałatki wykonać z produktów zdrowych, niewywołujących alergii, opartych na warzywach i owocach.

Atrakcje urodzinowe to nic innego jak występy zaproszonych artystów – animatorów oraz zestawy gier i zabaw, którymi zajmiemy czas zaproszonym gościom.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

Leave a comment