Skip to content Skip to footer

Jak wykonać wzornik do paznokci?

Jeżeli prowadzisz swój własny salon manicure albo właśnie zamierzasz go założyć i chcesz, aby dobrze on prosperował, w pierwszej kolejności powinnaś zadbać o to, by właściwie go wyposażyć. Nie wystarczą ci same lakiery czy akcesoria kosmetyczne. Przydadzą ci się jeszcze wzorniki do paznokci, które z łatwością przygotujesz.

Etap 1 – wybór wzornika

Zastanów się najpierw, jakie próbnika w ogóle potrzebujesz. Jeżeli twój salon jest jeszcze niewielki, nie inwestuj od razu w ogromną ilość wzorników, a zaopatrz się w jeden porządny, na którym umieścisz wszystkie posiadane lakiery.

Teoretycznie taki wzornik mogłabyś również wykonać sama, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie. To stosunkowo tani gadżet, za który zapłacisz maksymalnie kilkadziesiąt złotych. Przygotowując go samodzielnie, straciłabyś natomiast mnóstwo czasu, a efekt nie byłby w pełni zadowalający.

Etap 2 – przygotowanie wzornika

Zanim zaczniesz kombinować z grupowaniem lakierów lub podejmiesz próbę pomalowania pierwszego tipsa, przygotuj swoje wzorniki do paznokci do pracy. W przeciwnym wypadku żaden preparat nie będzie się na nich dobrze trzymać. A twój wzornik musi wyglądać porządnie i profesjonalnie, by jak najdłużej ci służył.

W pierwszej kolejności musisz zmatowić płytki tipsów. Do tego celu użyj standardowej polerki o średnim stopniu ścieralności. Następnie nasącz waciki kosmetyczne cleanerem, by odtłuścić płytki. Jeżeli uznasz, że tipsy są już odpowiednio przygotowane, możesz przejść do części najważniejszej, czyli malowania.

Etap 3 – malowanie

Lakiery najprawdopodobniej masz już wybrane, więc pora zabrać się za stylizację. Wzornik malujesz tak, jak gdybyś wykonywała paznokcie hybrydowe (nawet jeśli korzystasz ze zwykłych lakierów). Różnica polega tylko na tym, że nie musisz używać bazy. Od razu pokrywasz płytki kolorowym lakierem i utwardzasz je pod lampą.

Na sam koniec pokryj płytki tipsów jedną cienką warstwą lakieru utwardzającego. Ponownie przytrzymaj je pod lampą przez ok. 1 minutę, by mieć stuprocentową pewność, że zostały odpowiednio zabezpieczone. Płytkę musisz raz jeszcze odtłuścić, po raz kolejny przemywając ją cleanerem. Twój wzornik do paznokci jest już gotowy do prezentacji. Od tej pory możesz pokazywać go klientkom.

Wzorniki do paznokci znajdziesz w ofercie Chiodo.pl

Leave a comment