Skip to content Skip to footer

Jak przygotować się do zakupu sukienki ślubnej?

Znalezienie odpowiedniej sukni na najważniejszy dzień w życiu nie jest wcale łatwe. Ogromny wybór fasonów i materiałów, dużo wymagań i pomysłów, a także duże różnice w cenach nie ułatwiają tego zadania. Na co zwracać uwagę podczas poszukiwania sukienki ślubnej?

Nie czekaj do ostatniej chwili

Najlepiej, aby poszukiwania sukni ślubnej rozpoczęły się około 9-12 miesięcy przed ślubem lub bezpośrednio po zaręczynach. Pierwszym krokiem może być odwiedzenie Instagrama i Pinteresta — tam można znaleźć mnóstwo inspirujących postów o sukniach ślubnych i akcesoriach do sukienek. Aby się zainspirować, warto też odwiedzić salon sukien ślubnych, a najlepiej kilka.

Wiele sukien ślubnych jest szytych na zamówienie lub na miarę, co może zająć od kilku tygodni do kilku miesięcy. Jeśli konieczne będą poprawki sukni ślubnej, przyda się bufor czasu.

Nowe trendy i suknie ślubne prezentowane są co sezon na międzynarodowych pokazach mody ślubnej w Nowym Jorku i Madrycie. Sukienki z kwiatowymi zdobieniami, dużą ilością koronek, ramiączkami spaghetti i głębokimi dekoltami — jest w czym wybierać. Jednak o wiele ważniejsze niż naśladowanie jakichkolwiek trendów w sukniach ślubnych jest to, aby suknia ślubna idealnie pasowała do panny młodej.

Sukienki ślubne czy alternatywy? – na co zwracać uwagę?

Przed zakupem sukni ślubnej ważne jest, aby zadać sobie kilka podstawowych pytań: czy chcę wyjść za mąż w sukni ślubnej, czy też możliwe są dla mnie alternatywne stroje ślubne, takie jak na przykład garnitur, kombinezon? Które części ciała chcę podkreślić suknią ślubną, a które nie? Czy dobrze wyglądam w czystej bieli, czy do mojej karnacji bardziej pasują mieszane odcienie bieli? Odpowiedzi na te pytania dostarczają pierwszych ważnych informacji o rodzaju i kroju sukienki.

Producent sukien ślubnych zazwyczaj podąża za trendami, ale to przyszła panna młoda musi zdecydować, w czym będzie się najlepiej czuła i olśniewająco wyglądała w tym ważnym dniu.

Jakich błędów unikać?

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest zbyt mało czasu na przymierzanie. Jeśli chcesz kupić suknię ślubną w sklepie z odzieżą ślubną, a nie przez internet, musisz umówić się na jedno lub więcej spotkań w celu doboru i dopasowania sukienki. Wiele kobiet nie docenia czasu potrzebnego na przymierzenie różnych sukien ślubnych. Samo założenie sukienki może zająć 10 minut lub więcej. W każdym razie należy przeznaczyć co najmniej dwie godziny na wizytę.

To, co zdecydowanie powinnaś zabrać ze sobą, aby kupić suknię ślubną, to bielizna w kolorze nude lub biała oraz buty na obcasach, które planujesz założyć na ślub. Aby nie pozostawić plam na delikatnej tkaninie, ogranicz do minimum makijaż, przede wszystkim nie używaj fluidu i szminki.

Żeby uniknąć niepotrzebnych nerwów, ogranicz liczbę doradców. Jeśli potrzebujesz wsparcia psychicznego podczas wyboru sukienki ślubnej, najlepiej zabierz ze sobą jedną lub dwie bliskie osoby, które szczerze wyrażą swoją opinię. Pamiętaj o robieniu zdjęć i notatek.

Leave a comment