Skip to content Skip to footer

Jak przygotować cv po angielsku?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak przygotować cv po angielsku. Curriculum vitae jest to pisemny przegląd czyjegoś życia. W wielu krajach życiorys jest zazwyczaj pierwszą pozycją, z którą potencjalny pracodawca napotyka osobę poszukującą pracy, i zwykle służy do sprawdzania kandydatów, a następnie często do rozmowy kwalifikacyjnej.

Curriculum vitae

Niektórzy kandydaci przesyłali pracodawcom elektroniczny tekst CV, korzystając z poczty elektronicznej, internetowej witryny poświęconej zatrudnieniu lub korzystając z ukierunkowanej na pracę witryny sieci społecznościowej. CV zawiera jedynie podsumowanie historii zatrudnienia osoby poszukującej pracy, kwalifikacji, wykształcenia i niektórych danych osobowych. Życiorys jest zwykle stosowany przy składaniu podania o stanowisko w środowisku akademickim. Curriculum vitae to łacińskie wyrażenie, które można swobodnie przetłumaczyć jako „moje życie”. Z CV korzystają osoby starające się o stypendia, staże podoktoranckie oraz stanowiska dydaktyczne.

Jak przygotować cv po angielsku?

Powinieneś mieć dwa CV: główne CV ze wszystkimi informacjami i dostosowane, które powinieneś napisać dla określonej pozycji. Nie ma jednego poprawnego formatu lub stylu pisania, aczkolwiek bardzo ważne jest to, aby wszystkie informacje były zgodne z rzeczywistością. Jeśli ubiegasz się o stanowisko obejmujące przede wszystkim badania, najpierw opisz doświadczenie badawcze. Wspomnij również o swoich sukcesach, dzięki temu możesz zrobić dobre wrażenie na przyszłym pracodawcy. Wskazówki znajdują się w aplikacji o pracę, więc przeczytaj szczegóły od początku do końca.

Rób notatki i twórz punkty wypunktowane, podkreślając wszystko, co możesz zaspokoić. Pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak ogólne CV. Każde CV wysyłane do potencjalnego pracownika powinno być dostosowane do tej roli. W sekcji umiejętności w CV nie zapomnij wspomnieć o kluczowych umiejętnościach, które pomogą Ci wyróżnić się z tłumu. Mogą one obejmować: umiejętności komunikacyjne; znajomość obsługi komputera lub perfekcyjna znajomość języka obcego. W ramach zainteresowań wyróżnij rzeczy, które pokazują umiejętności, które zdobyłaś i których pracodawcy szukają. Opisz wszelkie przykłady odpowiedzialnych stanowisk, pracy w zespole lub cokolwiek, co pokazuje, że jesteś pracowity oraz kreatywny. Musisz pokazać się z najlepszej strony pisząc swoje CV po angielsku. Oprócz tego, pamiętaj, aby stosować dużo słówek, które pokażą, że znasz język angielski na poziomie bardzo dobrym. Na pewno pracodawca to zauważy.

Leave a comment