Skip to content Skip to footer

Jak handlować odzieżą używaną?

Skuteczność w handlu potwierdzają wyniki finansowe. W różnych branżach trzeba stosować odmienne sposoby na dopięcie swego. Sektor tekstylny jest podatny na falowanie sezonowe. Jednak jest część tej branży, na którą wpływ mody jest ograniczony. Ważna jest kreatywność i łatwość we wprowadzaniu nowych pomysłów.

Gwoli zaspokojenia ciekawości

Wspomnianą częścią sektora tekstylnego jest system sklepów handlujących odzieżą używaną. Dostawcy odzieży używanej sprowadzają tekstylia, które były przez jakiś czas użytkowane, jednak ich wysoka jakość sprawia, że nie warto ich spisywać na straty.

Dla second handów sezonowa przeplatanka modowa nie ma tak wielkiego znaczenia, jak zapomniana solidność wykonania i materiałów, z których powstały kreacje.

Gdzie można zaopatrzyć się w materiał do sprzedaży

Powstają hurtownie handlujące asortymentem w wymiarze wielkotowarowym. Solidni dostawcy odzieży używanej sprowadzająca towar z wielu zakątków Europy. Jednak najbardziej ceniona jest odzież z północnych rejonów kontynentu. Kraje skandynawskie i ich bogate społeczeństwa generują spora ilość towarów, która może być z powodzeniem użytkowana jeszcze bardzo długo.

Jednak hitem jest kierunek na wyspy brytyjskie. Tekstylia z Anglii osiągają najwyższe ceny. Powodem są atrakcyjne warunki finansowe oraz trwałość, a także niepowtarzalność odzieży.

Modele handlu odzieżą używaną

Możliwe są trzy warianty organizacji sklepu. Najbardziej do niedawna popularny stacjonarny. Prowadzony w sklepie znajdującym się w lokalu usytuowanym w atrakcyjnym punkcie miasta.Drugi sposób to całkowita wirtualizacja placówki. Sklep internetowy może z powodzeniem zastąpić placówkę realną.Możliwe jest też połączenie obu metod. Hybryda ma wiele zalet. Ma też niestety niedogodności obu wariantów. Jednak plusy z takiego postawienia problemu przeważają nad minusami.

Fizyczna palcówka daje możliwość bezpośredniego kontaktu z towarem. Przymierzenia go i ewentualnego dobrania do zakupionego modelu dodatków i części garderoby uzupełniających.

Zaletą sklepu w sieci jest brak konieczności wychodzenia z domu. Dlatego oba warianty mają swoich zwolenników.

Podsumowując właściciele sklepów i dostarczający odzieży używanej wiedzą, że najważniejszą sprawą dla sprawnego działania sklepu jest wysoka jakość oferowanych tekstyliów i rygorystycznie regularna cykliczność dostaw.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora

Leave a comment