Skip to content Skip to footer

Identyfikator dla psa – by pupil mógł wrócić do właściciela

Zagubienie psa to ogromna trauma zarówno dla właściciela, jak i samego zwierzaka. Część takich piesków szczęśliwie wraca do domu, jednakże wiele także przepada bez śladu. Co można zrobić, by zwiększyć prawdopodobieństwo tego, że zaginione zwierzę wróci do właściciela? Koniecznie założyć na obrożę identyfikator dla psa.

Poszukiwania psa bez identyfikatora

Co dzieje się, jeżeli zaginie pies bez adresówki? Właściciel może go szukać w okolicy, rozwieszać tradycyjne ogłoszenia lub umieścić post poszukiwawczy na portalu społecznościowym. Dzięki temu jest jakaś szansa na odnalezienie zwierzaka, jednakże znacznie mniejsza niż w przypadku posiadania przez niego identyfikatora dla psa.

Kiedy ktoś zauważa błąkającego się psa bez adresówki, szczególnie kundelka, może stwierdzić, że jest to pies bezdomny i nie zdecydować się go zwabić. Często także takie psy trafiają po prostu do schroniska, zawiezione tam przez znalazców. Dzięki identyfikatorowi dla psa wszystko jest znacznie prostsze. Jak sprawić, by znalazca psa nie miał problemu z odczytanie danych?

Jaki identyfikator dla psa jest najlepszy?

Przede wszystkim adresówka powinna mieć odpowiednią wielkość, by bez trudu można było odczytać z niej dane, najlepiej zdecydować się na rodzaj identyfikatora dla psa, gdzie dane umieszcza się na zewnątrz, a nie w maleńkiej skrytce. Nie każdy pies pozwoli sobie odpiąć adresówkę i odczytać informacje ze środka. Warto postawić na dobry identyfikator, czyli metalowy z grawerem.

Tanie plastikowe produkty szybko się niszczą, zaś napis nadrukowany na ich powierzchni może się zetrzeć lub zmyć. Trzeba pamiętać, że taki element przy obroży to niekiedy możliwość uratowania pieska od śmierci, szczególnie jeżeli mieszkamy w dużym mieście i zwierzę może wpaść pod samochód. Każdy, kto widzi psa z adresówką, raczej zareaguje i ma on szansę na przeżycie.

To nie tylko ozdoba

Adresówka może być naprawdę ładna i kolorowa oraz dekoracyjna. Nie taka jest jednak jej rola. Ma przyciągać uwagę, dlatego dobrze jeżeli jest metalowa i błyszcząca, a także umożliwiać znalazcy pieska kontakt z właścicielem.

To naprawdę nieduży wydatek i warto taki identyfikator kupić razem podstawowym wyposażeniem, takim jak smycz czy obroża.

Identyfikatory dla psa dostępne są w ofercie Grawernia.pl

Leave a comment