Skip to content Skip to footer

Gdzie można przeprowadzić fototerapię?

Leczenie światłem cieszy się rosnącą popularnością. Wynika ona z faktu, że jest ono bezpieczne, bezbolesne i dość skuteczne. Ma też zastosowanie w wielu schorzeniach i stanach medycznych. Co ciekawe – można też po nie sięgać w przypadku problemów skórnych oraz chęci poprawienia jej kondycji. Fototerapia jest więc uniwersalnym remedium na wiele schorzeń – również psychicznych i związanych z kiepskim samopoczuciem. Gdzie można przeprowadzić fototerapię?

Gabinety i zakłady rehabilitacyjne

Fototerapia lampy jest często przeprowadzana w gabinetach i zakładach rehabilitacyjnych. Wymaga ona szczególnego sprzętu, więc nie ma jej wszędzie, ale w wielu miejscach rzeczywiście można się umówić na fototerapię. W tym wypadku najczęściej jest ona wykorzystywana jako metoda zmniejszenia dolegliwości bólowych. Udowodniono, że fototerapia laser pozwala zmniejszyć dawki zażywanych środków przeciwbólowych. Dzięki niej można złagodzić dolegliwości związane z bólami kostnymi i stawowymi.

Studia odnowy kosmetycznej

W studiach kosmetycznych i odnowy biologicznej fototerapia laser wykorzystywana jest do tego, by poprawić kondycję skóry. Jej regularne stosowanie może poprawić ukrwienie skóry, natlenienie jej oraz ogólną kondycję. Leczenie światłem może wpłynąć także na elastyczność, ujędrnienie oraz nawilżenie skóry. Światło można stosować także po to, by zmniejszyć widoczność zmarszczek, cellulitu oraz blizn – w tym również rozstępów. Terapia światłem może być stosowana w leczeniu trądziku, łuszczycy i atopowego zapalenia skóry. Jej stosowanie odmładza, pobudza syntezę włókien kolagenowych oraz ich metabolizm. W efekcie skóra poddawana działaniu światła wygląda lepiej i zdrowiej.

Gabinety medycyny naturalnej

Jako że Fototerapia lampy nie korzystają z żadnych środków farmakologicznych, to często są wykonywane w gabinetach medycyny naturalnej. Leczenie światłem, którego kolor jest dobierany do konkretnego problemu, jest metodą naturalną i zgodną z filozofią osób, które nie chcą wprowadzać do swojego organizmu żadnych dodatkowych środków chemicznych. Bez obaw mogą oni być poddawani zabiegom światłem. Z pewnością w krótkim czasie zauważą oni różnicę w swoim samopoczuciu oraz wyglądzie skóry.

Leave a comment