Skip to content Skip to footer

Gąbka do makijażu i inne akcesoria

Każda z nas jest inna, mamy zróżnicowana urodę i niezliczone, ulubione metody makijażu. Makijaż to nie tylko uroda, ale i przyjemność, więc nic nie powinno stać na przeszkodzie byśmy pozwoliły sobie na testowanie nowinek w poszukiwaniu idealnego dla siebie zestawu kosmetycznego.

Dlaczego warto zainwestować w gąbkę do makijażu?

Jednym z najbardziej prostych i łatwych do zdobycia akcesoriów do makijażu jest odpowiednia gąbka. Taka gąbka do makijażu może być wykonana z bardzo różnych materiałów, ale współcześnie najbardziej popularny stał się silikon, którego zaletą jest fakt, że nie wchłania żadnych zanieczyszczeń.

Gąbka silikonowa jest dzięki temu bardzo higieniczna, gdyż łatwo utrzymać ją w czystości – a jeżeli chcemy jej użyć do aplikacji więcej niż jednego kosmetyku, to wystarczy nam jeden egzemplarz, gdyż nie wymaga czasu na wyschnięcie po umyciu. Do jej wad można zaliczyć wyższą cenę.

Gąbki są bardziej ekologiczne niż pędzle

Produkcja gąbki do makijażu to zdecydowanie mniejsze nakłady energetyczne, niż produkcja nawet najmniej zaawansowanego pędzla. Używa się tu najczęściej jedynie odrobiny odpowiednio przetworzonego silikonu, który jest znacznie mniej szkodliwy dla środowiska niż tworzywa sztuczne.

Każda z nas powinna po swojemu wziąć pod uwagę zarówno własne potrzeby jak i argumenty przemawiające za ograniczeniem zużycia przemysłowych produktów. Jeśli możemy uzyskać doskonale satysfakcjonujący efekt za pomocą jednej tylko, ulubionej gąbki do makijażu, to znakomicie. Jeśli natomiast nie wyobrażamy sobie aplikacji podkładu na tak zróżnicowane obszary twarzy jak nos i policzki za pomocą jednej, i koniecznie musimy mieć arsenał kilku gąbeczek dla własnego komfortu – to również w porządku. Byleby nie utonąć w nadmiarze.

Czy gąbka jest bardziej praktyczna niż inne akcesoria?

Gąbeczka do makijażu to oczywiście nie jedyne rozwiązanie. Równie często używa się pędzli, a wiele osób decyduje się na nakładanie kosmetyków palcami. Gąbka do makijażu wydaje się najbardziej praktyczna ze względu na niską cenę i bardzo dużą precyzję, ale wiele osób wciąż najbardziej ceni sobie pędzle.

Pędzel do podkładu niewątpliwie ma zalety, których nie posiadają nasze palce – i odwrotnie. Z kolei gąbka do makijażu ma przewagę nad pędzlem pod wieloma względami, ale jeśli muśnięcie delikatnego włosia po policzku sprawia nam najzwyczajniejszą przyjemność, to czemu którakolwiek z nas miałaby go sobie odmawiać?

Gąbka do makijażu znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

Leave a comment