Skip to content Skip to footer

Działki komercyjne na Śląsku

Aglomeracja śląska to wielkie miasta, ale także bujnie kwitnący przemysł wielu branż. Wiele działek komercyjnych wciąż czeka na zagospodarowanie i są one położone zarówno w środku miast, jak i na ich obrzeżach, czy też większym oddaleniu. W jaki sposób można zaplanować zagospodarowanie gruntu, takiego jak działka komercyjna na tym obszarze, by można się było spodziewać zysków z biznesu?

Magazyn na wynajem

Jeżeli nabywcy uda się kupić działkę z dobrym dojazdem i odpowiedniej wielkości, oddaloną od miasta na tyle, by mogła tutaj urzędować firma, która w mieście nie ma racji bytu, można zdecydować się na budowę magazynu pod wynajem. Z takiej opcji chętnie korzystają firmy, które potrzebują przestrzeni na przykład do tego, by składować swój towar na terenie aglomeracji śląskiej, zaś nie mają odpowiedniego gruntu, takiego jak działki komercyjne, by wybudować swój magazyn.

Może się też im to zwyczajnie nie opłacać. Wiele dużych firm decyduje się po prostu zapłacić miesięczną stawkę za wynajem już gotowego magazynu, ponieważ potrzebują go natychmiast lub wychodzi to bardziej opłacalnie jeżeli chodzi o ekonomię.

A może sklep?

Działki komercyjne w dużych miastach i mniejszych miejscowościach trafiają się do kupienia rzadziej, jednakże niekiedy można jeszcze nabyć grunt inwestycyjny w dobrej cenie na przykład na osiedlu bloków mieszkalnych. Najczęściej jednak te tereny wykupują deweloperzy. Jeżeli osoba prywatna wyprzedzi takiego monopolistę i kupi działkę komercyjną w takiej lokalizacji, może na przykład pokusić się o wybudowanie sklepu.

Ten rodzaj biznesu sprawdza się prawie zawsze o ile trafimy z branżą i dokładnie sprawdzimy zapotrzebowanie na dane usługi czy towary w konkretnym miejscu. Na przykład na nowo wybudowanym osiedlu bloków mieszkalnych może brakować sklepu spożywczego czy z pieczywem lub mięsem.

Obiekt rozrywkowy

Innym pomysłem na zagospodarowanie takiej działka komercyjnej, jest jakaś firma zapewniająca rozrywkę mieszkańcom aglomeracji śląskiej. Jeżeli działka jest duża, to może być to na przykład park linowy czy lodowisko. Ważne, by dojazd do tego obiektu był dogodny i nie był on położony zbyt daleko miasta. Ponadto trzeba biznes dobrze rozreklamować.

Najważniejsza kwestia to dobry pomysł, budżet i promocja. Dzięki temu każdy biznes ma szansę na powodzenie. Na terenie Śląska jest jeszcze sporo terenów wymagających zagospodarowania oraz wiele potrzeb mieszkańców które mogą być zaspokojone przez dobrze zaplanowany biznes.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – działki komercyjne