Skip to content Skip to footer

Depilacja laserowa bikini – czy ten zabieg to dobra decyzja?

Depilacja laserowa bikini to obecnie jedna z najbardziej popularnych metod usuwania zbędnego owłosienia. Prawdą jest jednak, iż zabieg może trwać długo oraz w większości przypadków nie wystarczy jeden, aby całe niechciane owłosienie zostało usunięte. Mimo wszystko opisywana metoda jest wyjątkowo trwała. Czy warto więc zdecydować się na ten zabieg?

Depilacja laserowa bikini – jak to wygląda?

Opisywany zabieg to nic innego, jak pozbycie się włosów za pomocą fal lasera. Tą metodę wyróżniają jej efekty – włoski są usuwane wraz z meszkiem na stałe – po niezbędnym przeprowadzeniu kilku zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych, aż do usunięcia całego niechcianego owłosienia, włoski nie będą już w tych miejscach odrastały.

Warto wiedzieć, że depilacja laserowa bikini to zabieg zupełnie bezpieczny i odbywa się bez naruszania ciągłości skóry. Zabieg ten powinien być wykonywany przez lekarza dermatologa lub kosmetyczkę pod nadzorem wspomnianego lekarza. Osoba wykonująca zabieg przesuwa głowicą lasera tuż nad skórą, a emitowane światło jest pochłaniane przez pigment, który znajduje się w mieszkach włosowych, który zostaje spalony wraz z cebulką – po tym włoski przestają już rosnąć. Warto wiedzieć, że podczas jednej aplikacji światła lasera można usunąć kilkadziesiąt włosów. W związku z tym zabieg trwa stosunkowo długo, czasami nawet do dwóch lub trzech godzin.

Przygotowanie do zabiegu

Należy pamiętać, że do zabiegu depilacji laserowej bikini skórę i włosy należy odpowiednio przygotować – przygotowania te najlepiej będzie rozpocząć już miesiąc przed planowanym terminem pierwszego zabiegu. Pierwszym krokiem jest zaprzestanie opalania i stosowania samoopalaczy. Należy także odstawić wszelkie leki fotouczulające i herbatki ziołowe, które w swoim składzie mogą mieć ziele dziurawca lub nagietka.

Co więcej, w ostatnim tygodniu przed zabiegiem nie należy stosować żadnych kremów do depilacji ani innych substancji z witaminami A i C, izotretinoiną i kwasami owocowymi, a także retinolem. Należy pamiętać o szczególnym zwróceniu uwagi na higienę w dniu zabiegu – skóra powinna być dokładnie oczyszczona, bez perfum, kremów i jakichkolwiek innych substancji.

Efekty depilacji laserowej bikini

Po trzech do sześciu zabiegach, które wykonane będą w odpowiednich odstępach czasu można spodziewać się całkowitego usunięcia niechcianego owłosienia. Co więcej, już po pierwszym zabiegu nie odrasta około 25 – 30 procent włosów.

Warto wiedzieć, że opisywany zabieg jest godnym polecenia – zupełnie bezpieczny, a przy tym jego efekty są niezwykle trwałe i precyzyjne. Wybór tego rodzaju depilacji to gwarancja idealnego efektu, który będzie cieszył przez długi czas.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med