Skip to content Skip to footer

Domy opieki leczące chorobę Alzheimera

Alzheimer to straszna osoba, która dotyka osoby starsze, zazwyczaj te które ukończyły 65 rok życia. Choroba dotyka wszystkich równo, ponieważ prawdopodobieństwo zachorowania nie jest uwarunkowane kolorem skóry, poziomem wykształcenia czy wykonywanym zawodem. Czasami ma ona podłoże genetyczne, jednak w wielu przypadkach czynnik ten nie ma znaczenia.

Alzheimer i jego główne objawy

Pierwsze objawy choroby Alzheimera są dość trudne do wychwycenia zwłaszcza z uwagi na fakt, iż wiele chorób wieku starczego ma podobne objawy. Zazwyczaj zaczyna się od kłopotów z pamięcią i orientacją w terenie, rozpoznawaniem osób, trudnościami w formułowaniu myśli, utratą wcześniej nabytych umiejętności, natręctwem pewnych obsesji oraz zaburzeń snu. Najczęściej wszystkie te objawy przypisywane są demencji starczej, jednak może okazać się, że utracone umiejętności i informacje już nigdy nie wrócą – wówczas wszystko zaczyna wskazywać na to, że mamy do czynienia z chorobą Alzheimera. Im szybciej nastąpi kontakt z lekarzem specjalistą tym większe prawdopodobieństwo spowolnienia dalszego rozwoju choroby. Im zacznie się ona bardziej rozwijać, tym leczenie mniej da – ważne jest zapewnienie choremu odpowiedniej opieki oraz bezpieczeństwa.

Leczenie Alzheimera Warszawa – specjalistyczne ośrodki pomocy

Obecnie Alzheimer nie jest już tematem tabu i mówi się o nim coraz więcej. Powstają nowe ośrodki opieki takie jak http://www.kasmin.pl/, które pomagają w leczeniu tej choroby oraz codziennej rehabilitacji. Dają one możliwość wynajęcia pokoju, w którym zostaje umieszczona osoba chora w momencie, kiedy rodzina nie jest w stanie zapewnić jej pełnej, całodobowej opieki. Dom opieki w Warszawie może poszczycić się profesjonalną kadrą, w której znaleźć można lekarzy różnych specjalności (począwszy od lekarzy internistów, przez psychiatrów i neurologów, aż po rehabilitantów). Dzięki temu pacjenci otrzymują pełną, całodobową opiekę lekarską, a także bezpłatne badania medyczne. Ponadto prowadzona jest również rehabilitacja dzienna oraz fizjoterapia ambulatoryjna. Dom opieki o specjalizacji Alzheimer jest w stanie zapewnić wszystkim osobom miłą i przyjemną atmosferę oraz profesjonalną opiekę, której taki pacjent wymaga, a której rodzina nie jest w stanie mu zapewnić w domu.