Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto wynająć wózek widłowy?

Nikt nie może mieć wątpliwości, co do tego, że wózki widłowe są niezbędne w pracy każdej dużej firmy, czy magazynu. W znaczący sposób przyspieszają wykonywanie zadań związanych z magazynowaniem oraz transportem towarów. Niestety, same wózki widłowe są dość drogie. Na szczęście, jest usługa ich wypożyczenia. Czy warto z niej skorzystać?

Niższa kwota


Wynajem wózków widłowych Śląsk oznacza mniejszy wydatek niż kupno maszyny na własność. Koszt zakupu wózka widłowego wielokrotnie przewyższa cenę jego wynajmu. Jeżeli, więc nie planujemy długotrwałej eksploatacji albo wolimy nasze zasoby finansowe przeznaczyć na inne inwestycje, to zdecydowanie powinniśmy zdecydować się na wynajem. Miesięczna, niska i łatwa do spłacenia kwota, nie obciąży firmy tak bardzo jak zakup sprzętu na własność. Najczęściej, kwota za wynajem jest niższa niż wyliczona kwota raty kredytu.

Kwestie serwisów


Wózki widłowe Śląskie muszą być regularnie serwisowane, tak by jak najdłużej były sprawne. Zależy od tego bezpieczeństwo ich użytkowników oraz osób znajdujących się w pobliżu. Awarie widlaków mogą też spowodować przestoje w pracy. W przypadku wynajętych wózków widłowych, serwisowanie i naprawy sprzętu leżą zazwyczaj po stronie wynajmującego. Właściciel maszyny jest odpowiedzialny za utrzymanie jej w dobrym stanie. Najemca płaci za usługę wypożyczenia wózka widłowego w konkretnym stanie i tylko taki go interesuje. Wózki widłowe Śląsk potrzebują, więc właściwej opieki serwisantów. Wszystkie te aspekty powinny być zawarte w umowie wynajmu. Jest to dokument, który zawiera wszystkie ustalenia pomiędzy stronami. Dzięki niemu wynajmujący i najmujący znają swoje prawa i obowiązki.

Problem z przechowywaniem


Zdarza się, że wózki widłowe Śląsk są potrzebne tylko przez pewną część roku. Przykładowo, do pomocy przy przenoszeniu towaru w największym sezonie jego sprzedaży. Po jego zakończeniu – wózki stają się zbędne, aż do czasu następnego szczytu. W przypadku, gdy firma jest właścicielem widlaka, to jest odpowiedzialna za jego garażowanie oraz utrzymywanie we właściwym stanie, nawet jeśli aktualnie z niego nie korzysta. Oznacza to, że musi inwestować w sprzęt, którego nie używa. Dobrze jest pamiętać, że jeśli widlak jest wynajmowany, to można go po prostu oddać. W momencie, gdy trzymanie go przestaje być opłacalne, a zaczyna być uciążliwe – wystarczy zrezygnować z usługi. Wózek widłowy można później ponownie wynająć, gdy już będzie potrzebny. W ten sposób, przedsiębiorca może oszczędzać ciężko zarobione pieniądze.