Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto nosić skórzane baleriny?

Nadeszły upalne i gorące dni, w trakcie których zakryte botki i kozaki zostają wyparte przez delikatne i lekkie obuwie. Kobiety chętnie zakładają wtedy baleriny, przeważnie jednak wybierając te wykonane z materiałów sztucznych. Baleriny skórzane będą natomiast sprawdzać się od nich znacznie lepiej. A dlaczego?

Bezpieczny i uniwersalny wyrób

Buty wykonane ze skóry sztucznej, ekologicznej, wydzielają niezbyt przyjemny zapach. Oznacza to, iż przy produkcji obuwia zostały zastosowane toksyczne substancje. Mogą one wywoływać liczne reakcje alergiczne.
Sztuczny materiał nigdy nie ochroni stopy przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i zbyt wysokimi temperaturami. Będzie błyskawicznie się nagrzewać, pozostawiając skórę lepką, zaczerwienioną i podrażnioną. Z prawdziwymi balerinami skórzanymi nigdy tak się nie dzieje.

Ochrona przed odciskami

Kobiety, które bardzo często noszą sztuczne baleriny, zazwyczaj muszą zmagać się z ciągle pojawiającymi się odciskami i pęcherzami. Tego rodzaju buty mają sztywną strukturę, przez co mogą znacząco obcierać skórę, szczególnie w przypadku dłuższych spacerów i wyjść.
Baleriny skórzane, których podstawą jest skóra naturalna, perfekcyjnie dopasowują się do stopy, nawet jeśli jej wymiary (np. szerokość) są dość nietypowe. Dzięki temu zapobiegają odciskom i nigdy do nich nie doprowadzają.

Mniejsza potliwość

W trakcie lata spora grupa ludzi ma problemy ze zwiększoną potliwością. Może go wywołać m.in. sztuczne obuwie, zwłaszcza to wykonane z nieprzewiewnego poliuretanu.
Materiał zastosowany w balerinach skórzanych sam wchłania wilgoć, pozostawiając skórę idealnie suchą. Tym samym pozwala uniknąć bolesnych i często zdarzających się latem odparzeń.

Wysoka trwałość

Kolejną, ogromną korzyścią wynikającą z zakupu skórzanych butów jest możliwość noszenia ich przez bardzo długie lata.
Baleriny skórzane starzeją się bardzo wolno, a przy tym robią to całkiem estetycznie. Czas wywołuje na nich delikatne przetarcia, mogące stać się ich niewątpliwym i ozdobnym atutem.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Noevision.pl