Skip to content Skip to footer

Camping z dużą dawką luksusu

Wielu osobom camping kojarzy się z brudem, trudnymi warunkami i wszędobylskimi robakami. Są po prostu ludzie, którzy nie są stworzeni do tego typu wypoczynku? Ale czy na pewno? Powinni oni odpowiedzieć na pytanie: „Glamping co to jest?”. Otóż okazuje się, że nawet camping może być luksusowy, wystarczy tylko zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i znaleźć najlepszą miejscówkę.

Glamping co to jest?

Termin pochodzi z połączenia słów glamour i camping. Oznacza w wolnym tłumaczeniu luksusowe nocowanie na łonie natury. Jego ogromną zaletą jest fakt, że mogą z niego skorzystać osoby, które chciałby mieć kontakt z naturą, jednak idea klasycznego typu nocowania na zewnątrz do nich nie przemawia. Jest to terminu ukuty w ostatnich latach, kiedy to właściciele pól campingowych zaczęli odpowiadać na potrzeby szerszej grupy klientów. Turyści dzięki luksusowym chatkom, czy domkom mogą mieć bliski kontakt z przyrodą, a nawet poczucie pewnego odcięcia od zewnętrznego świata, a jednocześnie zachowują oni wygodę, do jakiej przyzwyczaiły hotele czy motele. Rozwiązanie to ciągle zyskuje na popularności. Luksusowe biwaki nie są jednak czymś zupełnie nowym – arystokracja podróżowała w podobny sposób już od setek lat – sami jednak musieli zapewnić sobie wszelkie udogodnienia. Aktualnie można wynająć przyjemną chatkę zlokalizowaną w prawie całkowitej głuszy i cieszyć się widokiem z okien czy spacerami po okolicy.

Gdzie szukać miejsc do campingu w stylu glamour?

Biwaki w tym stylu mogą odbyć się praktycznie wszędzie o ile posiada się odpowiedni typ ekwipunku – luksusowy samochód typu camper. Jednak wielu turystów szuka gotowych rozwiązań. Dlatego też po wpisaniu słowa glamping i konkretnej okolicy znaleźć można specjalnie przygotowane miejsca na biwak. Właściwie w każdym kraju są lokalizacje przystosowane do bardziej wymagających turystów. Noclegi tego typu można znaleźć również w dedykowanych wyszukiwarkach hotelowych. Chociaż miejsca do glampingu nie są typowymi hotelami, są ciekawą alternatywą.

Leave a comment