Skip to content Skip to footer

Bajkowe urodziny dla dzieci

Stworzenie wyjątkowych, bajkowych urodzin dla swojego dziecka to nie lada wyzwanie. Rodzice często nie do końca wiedzą, jak podejść do tego przedsięwzięcia krok po kroku. Dlatego też warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami, by zorganizować wyjątkową imprezę dla swojego malucha.

Urodziny dla dzieci – to trzeba wiedzieć

Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo popularne były place zabaw w centrach handlowych, gdzie można było w jednym miejscu zorganizować imprezę nawet dla kilkudziesięciu dzieci. Właściciele tych miejsc dbali wówczas praktycznie o każdy szczegół.

Place zabaw oferowały bowiem imprezę, podczas której były organizowane różne zabawy i konkursy dla dzieci wraz z poczęstunkiem (zarówno dla najmłodszych, jak i rodziców). Po stronie rodzica było zorganizowanie tylko i wyłącznie tortu. Wiele osób chętnie korzystało z takiej formy imprezy, gdyż tego typu zabawa sprawiała dzieciom wiele radości.

Impreza w restauracji

Niektórzy rodzice, gdy chcą zorganizować dziecku wytworne urodziny, często rezerwują na ten dzień piękne sale w lokalach. Restauracje posiadają specjalne kąciki zabaw oraz zewnętrzne place zabaw, gdzie świetnie bawią się najmłodsi. Z czasem jednak, taka forma urodzin stała się dość kosztowna i rodzice zrezygnowali z niej na rzecz popularnych w ostatnim czasie miejsc, gdzie serwują uwielbiane przez dzieci fast foody.

Świetnym pomysłem jest także zorganizowanie urodzin w plenerze. Jeżeli dziecko obchodzi urodziny latem, można taką imprezę zrobić w ogrodzie lub w parku. Dobry catering, pyszny tort i kilka atrakcji są gwarantem naprawdę świetnej zabawy. Takie urodziny dla dzieci na pewno długo pozostaną w pamięci.

Dbałość o detale

Urodziny to wyjątkowy dzień dla dziecka, dlatego też warto zadbać o to, by ten dzień wypełniony być wyjątkowymi gadżetami. Warto więc postawić na balony, figurki, śmieszne dekoracje oraz słodkości, które nawiązują do ulubionych postaci z bajek dzieci lub do tego, czym dziecko aktualnie się interesuje.

Warto także zadbać o atrakcje dla najmłodszych na takim przyjęciu. Świetnym pomysłem jest zamówienie magika, robienie ciasteczek, warsztaty kręcenia lizaków, oglądanie bajek itp. Tego typu zabawy sprawiają, że dzieci nie mają prawa się nudzić na takiej imprezie i każdy, bez względu na wiek i zainteresowania, dobrze będzie się bawił na urodzinach swojego kolegi.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

Leave a comment