Skip to content Skip to footer

Alkomat bezustnikowy Alcoblow – w jakich sytuacjach się sprawdzi?

Alkomat bezustnikowy Alcoblow to alternatywa dla tradycyjnego pomiaru, kiedy nie interesuje nas jeszcze dokładne wskazanie w promilach ilości alkoholu w wydychanym powietrzu, ale w ogóle obecność alkoholu w organizmie. Kiedy zatem taki alkomat jest przydatny?

Alcoblow – profesjonalny alkomat na imprezy masowe

Wykorzystanie alkomatu bezustnikowego jest bardzo dobrym rozwiązaniem w czasie imprez masowych, kiedy służby porządkowe dokonują wyrywkowych pomiarów przy bramkach, a także w czasie trwania danego eventu. Dzięki użyciu Alcoblow już w 5 sekund można mieć pomiar obecności alkoholu w organizmie. Gotowość alkomatu do użycia wskazują świecące dwie diody, również dzięki ich sygnałowi świetlnemu dokonujący pomiaru dowiaduje się o obecności bądź braku alkoholu w organizmie badanego. Diody posiadają trzy kolory, które mogą wskazywać granice stężenia alkoholu, niemniej jednak nie wskazują jego dokładnego stężenia. Tak więc przy dokładnym pomiarze promili w wydychanym powietrzu trzeba potem zastosować alkomat ustnikowy.

Alcoblow – jakie ma zalety?

Przede wszystkim alkomat bezustnikowy Alcoblow ma podstawową zaletę – nie wymaga stosowania ustnika, a więc ogranicza koszty w stosunku do tradycyjnych alkomatów, w których z powodów higienicznych trzeba wymieniać ustniki. Tu pomiar dokonywany jest na odległość. Wystarczy, że osoba która poddawana jest sprawdzeniu na obecność alkoholu przez chwilę będzie wydmuchiwać powietrze. Po 5 sekundach pojawi się pomiar w postaci diod na alkomacie. Kolejną zaletą tego sprzętu jest możliwość pomiaru zarówno aktywnego, jak i pasywnego, tzn, że można sprawdzić czy np. osoba nieprzytomna jest pod wpływem alkoholu. Ponadto takie rozwiązanie sprawdza się również w sytuacji, gdy ktoś odmawia dokonania pomiaru.

Alcoblow cena – produkt, który się opłaca

Alcoblow cena to ok. 1500 zł, dlatego jest to całkiem dobra inwestycja. Jeśli weźmie się pod uwagę konieczność dokupowania akcesoriów, takich jak ustniki do tradycyjnego alkomatu, to Alcoblow jak najbardziej się opłaca. Sprawdzi się również w sytuacji sprawdzania czy w napojach, pożywieniu nie ma alkoholu. Taki sprzęt stosowany jest również przez celników, gdyż pomysły przemytników są przeróżne. Jest to zatem najlepsza reklama tego sprzętu, który wykorzystywany jest przez profesjonalistów. Również policja wykorzystuje alkomat bezustnikowy, kiedy organizuje akcję promującą trzeźwość na drogach i sprawdza wybranych kierowców. Ci u których taki sprzęt wykaże obecność alkoholu kierowani są do radiowozu na dokładny pomiar w promilach. Alkomat bezustnikowy sprawdzi się również do celów prywatnych, kiedy po imprezie chce się sprawdzić czy można prowadzić samochód.