Szybka dezynfekcja powierzchni sprawdza się w coraz większej ilości biznesów. Jest ona bardzo często wykorzystywana w hotelach, restauracjach i barach. Z racji pandemii coraz częściej jest też wykorzystywana w sklepach, a nawet w domach. Poznaj trzy mity na jej temat i dowiedz się, co jest prawdą.
1. Można ją przeprowadzić wyłącznie przy pomocy płynów
Szybka dezynfekcja powierzchni najczęściej przeprowadzana jest przy pomocy specjalnych płynów. Spryskuje się nimi powierzchnię lub dodaje się ich do płynu do mycia, a następnie rozprowadza po powierzchni przy pomocy szmatki lub mopa.
Alternatywą dla tego rozwiązania może być też używanie specjalnych chusteczek, które są nasączane płynem do dezynfekcji. Działają one na dokładnie tej samej zasadzie, co środki w płynie, ale nie trzeba nimi nasączać ścierki. Producent zrobił to za użytkownika. To bardzo dobre rozwiązanie do zastosowań domowych, kiedy nie ma potrzeby korzystania od razu z całej butelki płynu.
2. Płyny muszą brzydko pachnieć
Dezynfekcja odbywa się przy pomocy środków o wysokim stężeniu alkoholu. To właśnie on jest odpowiedzialny za usuwanie drobnoustrojów. Oczywiście wiąże się to z tym, że środki te najczęściej mają charakterystyczny dla alkoholu zapach.
Nie można jednak wierzyć w to, że wszystkie produkty do dezynfekcji brzydko pachną. Coraz częściej zdarzają się środki, które mają zapachowe dodatki. Dzięki temu nadają się one także do użytku domowego. Nuty owocowe i kwiatowe mogą być miłym akcentem podczas sprzątania.
3. Płyny nie mogą mieć kontaktu ze skórą
Przyjęło się wierzyć, że płyny do dezynfekcji powierzchni nie powinny mieć kontaktu ze skórą. W rzeczywistości jednak są specjalne środki, które zostały opracowane jako pewnego rodzaju kompromis pomiędzy środkami do dezynfekcji powierzchni i skóry.
Są to wyjątkowe preparaty, które sprawdzą się w obu wymienionych sytuacjach. Można wykorzystać je do zdezynfekowania przedmiotów, ale bez obaw można też aplikować je na skórę. To środki praktyczne i uniwersalne.