Skip to content Skip to footer

Zakup roślin do ogrodu i domu

Różnego rodzaju roślinność, którą hoduje się w domach i ogrodach, ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Warto zadbać więc o zaopatrzyć się w okazy, które dodatkowo stanowić będą piękną ozdobę. Gdzie i w jaki sposób najlepiej dokonywać zakupu? Na co zwrócić uwagę?

Zrób projekt

Urządzając większy teren, jak np. ogródek, taras czy duży balkon, najlepiej wcześniej zastanowić się, co najlepiej by się w nim sprawdziło, i na tej podstawie starannie dobrać poszczególne gatunki. Warto przemyśleć, że nie każda roślina może dobrze czuć się na danym terenie – czasem potrzebować może innych warunków. Odwiedzając wybrany sklep ogrodniczy można zapytać o wskazówki fachowców. Sprzedawcy zwykle doskonale orientują się w tej kwestii i są w stanie pomóc w podjęciu decyzji. Ponadto trzeba również zastanowić się, ile roślin jest potrzebnych i jakich powinny być gabarytów. Należy tu uwzględnić metraż ogrodu, mieszkania czy balkonu. Każda hurtownia ogrodnicza oferuje mnóstwo okazów, ale trzeba dokonać rozsądnego wyboru. Jeśli roślin będzie zbyt wiele, ogródek może zostać przytłoczony ich nadmiarem. Nie można zapomnieć także o poprawnym dobieraniu gatunków. Zdarza się, że niektóre z nich nie lubią sąsiadować ze sobą. Posadzenie ich razem wpłynie na nie bardzo niekorzystnie.

Znajdź dobre centrum ogrodnicze

Planując zakupy związane z aranżacją ogrodu, trzeba znaleźć właściwe miejsce, w którym będzie można nabyć wszystkie niezbędne rzeczy. Czasem nawet nieduży, ale dobrze zaopatrzony sklep ogrodniczy może okazać się wystarczający – często asortyment takich miejsc bardzo pozytywnie zaskakuje. Poza tym warto sprawdzić, czy w okolicy nie działa jakieś centrum ogrodnicze. Z reguł miejsca takie są znacznie większe od sklepów, a co za tym idzie – oferują o wiele szerszy wachlarz możliwości wyboru. Dostępne są tu m.in. kwiaty, krzewy, drzewa czy zioła o różnych rozmiarach, kolorach, właściwościach. Często trafić można na niespotykane nigdzie indziej okazy. Na dodatek centra ogrodnicze dbają o roślinność, która jest odpowiednio podlewana i pielęgnowana.

Nie tylko rośliny

Chcąc posadzić rośliny, warto pamiętać, że potrzebne są do tego także różnorodne akcesoria. Wszystkie elementy zapewni dobra hurtownia ogrodnicza. Można tu dostać zarówno doniczki czy pojemniki, jak również ziemię, narzędzia, a także konieczne dla prawidłowego rozwoju roślin preparaty, nawozy czy środki owadobójcze. Warto także zapytać o nasiona czy sprzęt do nawadniania. Większość hurtowni ogrodniczych dysponuje również ciekawymi elementami dekoracyjnymi, które dodatkowo upiększą teren wokół roślin.