Skip to content Skip to footer

Wesele pod Warszawą – czy się kierować organizując przyjęcie weselne?

Na drodze przygotowań do ślubu para młoda musi podjąć wiele ważnych decyzji, spośród których na pierwszy plan wysuwa się wybór sali weselnej. Obecnie nowożeńcy mają naprawdę ogromny wybór, jednak należy również pamiętać o tym, aby zarezerwować termin w wybranym hotelu odpowiednio wcześnie, ponieważ może się okazać, że najlepsze nieruchomości są już zajęte.

Wesele pod Warszawą – wielkość sali jako pierwsze kryterium

Decydując się na hotel z konkretną salą należy mieć w głowie choćby przybliżoną ilość gości. Nie chodzi oczywiście o to, aby znać ich dokładną liczbę, ale wiedzieć, czy organizuje się wesele na trzydzieści czy może na dwieście osób. Wówczas znalezienie sali odpowiedniej wielkości będzie prostsze.

Paradoksalnie, lepiej czasami jest wynająć delikatnie za małą salę, niż zbyt dużą. Dlaczego? Okazuje się, że w mniejszej sali parkiet zawsze jest pełny, co z kolei znacznie lepiej wygląda na pamiątkowym filmie, a także na zdjęciach. Oczywiście nie chodzi o to, aby goście musieli rozpychać się łokciami przy stole, jednak zabawa dla 40 osób w sali przeznaczonej dla 200 nie wygląda zbyt efektownie.

Lokalizacja nieruchomości przeznaczonej na wesele pod Warszawą

Wbrew pozorom lokalizacja nieruchomości, w której odbędzie się wesele pod Warszawą jest bardzo istotna. Warto zatem przemyśleć, czy postawić na hotel położony w pięknej, zachwycającej scenerii jednak znacznie oddalony od kościoła czy urzędu stanu cywilnego, czy może jednak postawić na hotel znajdujący się nieco bliżej, który jednak może być pozbawiony wspaniałego ogrodu czy może pięknego widoku na jezioro.

Goście powinni czuć się tutaj wspaniale podobnie jak młoda para, co z kolei zapewni wspaniałe wspomnienia i cudowne, pamiątkowe zdjęcia. Wesele pod Warszawą w ustronnym miejscu wiąże się jednak z przeznaczeniem dodatkowych środków w budżecie na zapewnienie gościom autokaru, który zawiezie ich do hotelu, a następnie po przyjęciu odwiezie w wyznaczone miejsce.

Odpowiednie zaplecze noclegowe jako kolejne kryterium wyboru

Coraz więcej młodych par decyduje się na wynajem pokoi hotelowych dla swoich gości weselnych zwłaszcza w przypadku, kiedy przyjeżdżają oni z drugiego końca kraju lub nawet z innego państwa. Odpowiednia liczba dostępnych pokoi stanowi w ostatnim czasie bardzo ważne kryterium wyboru sali weselnej.

Ponadto należy również wziąć pod uwagę standard pokoi, a także zapewnić gościom smaczne śniadanie po udanej zabawie do białego rana. Niektóre młode pary następnego dnia decydują się na urządzenie poprawin, a więc tym bardziej nieruchomość, w której odbędzie się wesele pod Warszawą musi mieć odpowiednie zaplecze noclegowe, aby wszyscy zaproszeni goście mogli w niej swobodnie przenocować.

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Lamberton pod Warszawą