Skip to content Skip to footer

Trofea sportowe – jaki rodzaj wybrać?

Udział w zawodach sportowych wymaga wysiłku i długich przygotowań, dlatego wręczenie nagród dla uczestników ma bardzo duże znaczenie. Nawet jeśli nie są to bardzo wartościowe przedmioty, symbolizują osiągnięty sukces i stanowią cenną pamiątkę.

Puchary

To bardzo popularny rodzaj trofeów sportowych, które są wręczane na licznych zawodach. Dostępne są w wielu kształtach i kolorach, a także w dużym przedziale cenowym. Jest to stosunkowo uniwersalny rodzaj trofeów, można je wręczyć uczestnikom zawodów z różnych dyscyplin.

Puchary wykonuje się z różnych materiałów – plastiku, metalu, szkła. Zazwyczaj wybiera się złote puchary jako nagrodę do sportowca lub zespołu, który zajął pierwsze miejsce. Trofea szklane w kształcie pucharu często mają oryginalną formę i ciekawą kolorystykę.

Medale

Medal symbolizuje uznanie, szacunek i nagrodę za wysiłek, dlatego doskonale sprawdza się jako forma wyróżnienia za osiągnięcia sportowe. Medale różnią się wielkością, kształtem, materiałem, sposobem wykonania i wygrawerowanym wzorem. Dostępne są gotowe projekty, można także zlecić przygotowanie takiego trofeum na zamówienie, według własnego pomysłu.

Bardzo efektownie prezentują się trofea szklane w kształcie medalu. Wykorzystanie tego materiału daje możliwość stworzenia interesujących i nietypowych projektów, które będą się wyróżniać na tle innych nagród. Przygotowanie ciekawego, pomysłowego medalu sprawi, że zawodnicy poczują się bardziej docenieni.

Statuetki

Tego typu trofea są przede wszystkim bardzo efektowne. Ich zaletą jest fakt, że doskonale nadają się do ekspozycji, ponieważ stanowią nie tylko symboliczną nagrodę, ale także dekorują wnętrze. Na statuetkach ze szkła można wykonać druk laserowy lub grawer na zamówienie. Kolejną zaletą trofeów szklanych jest duża dostępność różnych kształtów i wielkości. Pięknie prezentują się statuetki wykonane z wysokiej jakości szkła.

Wśród trofeów szklanych znajdują się także figurki przestawiające konkretne dyscypliny sportu. Jest to bardzo atrakcyjna nagroda, która będzie się ładnie wyglądać wyeksponowana w domu lub mieszkaniu. Warto zainwestować w produkt odpowiedniej jakości, dzięki którym sportowcy poczują, że wysiłek włożony w przygotowanie i uczestnictwo w zawodach został doceniony.

Artykuł powstał we współpracy ze Pucharowo.PL