Skip to content Skip to footer

Torebki damskie na lato – jak wybrać?

Damska torebka to bardzo ważna spawa dla każdej kobiety. W końcu to nie tylko pojemnik,do którego wrzucamy potrzebne nam przedmioty. Torebki damskie to integralna część naszej stylizacji oraz w pewien sposób rzecz świadcząca o naszej osobowości.

Wybór torebki damskiej

Torebki damskie są dla nas tak ważne, że dość trudno nam je wybrać. Dlaczego? Otóż przede wszystkim torebek zazwyczaj mamy tylko kilka – w końcu jest to droższa sprawa. Ponadto te kilka torebek powinno być dostosowanych do naszego charakteru, naszych ubrań, a co więcej powinny to być modne torebki! A jakie modne torebki na lato mamy teraz w sklepach? Które do czego pasują?

Torebki – koszyki wiklinowe

Standardowo modne torebki na lato to oczywiście torebki z wikliny. Najczęściej mają one kształt klasycznych shopper bag, czyli dużych torebek z jedną komorą. Czasami jednak nawiązują do bardziej eleganckich koszyczków. Takie torebki to świetne rozwiązanie do nadmorskiej miejscowości czy na wieś. Pamiętajmy jednak, że to w żadnym wypadku nie jest torebka wieczorowa i że pasuje raczej do zwiewnych i kolorowych ubrań.

Torebki damskie w stylu boho

Dużą popularnością w okresie letnim cieszą się także eleganckie damskie torebki w stylu boho. Co to oznacza? Materiałem dominującym będzie tu zamsz a królować będą wszelkie frędzelki. Takie modne torebki na lato świetnie sprawdzą się do koszuli, dżinsów i na wieczór.

Orientalne torebki skórzane

Podróżujemy dzisiaj coraz częściej i coraz dalej. Z takich dalekich krain przywędrowały do nas dość niespodziewanie bardzo eleganckie damskie torebki skórzane, odchodzące jednak od pewnych schematów europejskich. Zaliczyć tu możemy torebki ze skóry wielbłąda, z orientalnymi wzorami czy obrazami. Takie torebki damskie doskonale sprawdzają się nawet na oficjalne spotkania.

Torebki z materiału

Latem także stają się modne przeróżne kolorowe torebki z materiału. Jak bowiem wiadomo materiał jest łatwiej doprać i nic się z nim nie dzieje podczas upału. Trzeba mieć jednak na uwadze, że takie torebki materiałowe nadają nie raczej na nieformalne wyjścia, nie zaś do oficjalnych spotkań.

Na koniec warto jeszcze tylko dodać, że latem oczywiście kierujemy się raczej w stronę bardziej żywych kolorów. Nawet eleganckie torebki damskie nie muszą być utrzymane w klasycznej czerni – można wybrać pustynny beż czy też głęboki brąz.