Skip to content Skip to footer

Czy rezerwacja busa online jest łatwiejsza niż przez telefon?

Wiadomo, że bilet na bus kursujący na zagranicznej trasie należy rezerwować z wyprzedzeniem. Tylko wtedy, można mieć pewność, że będzie w nim miejsce. Takie przejazdy cieszą się ogromną popularnością, więc żeby mieć miejsce w wybranym przez siebie dniu, należy wyjazd dobrze zaplanować. Jak dokonać rezerwacji? Czy można to zrobić zdalnie?

Online

Rezerwacja biletu na http://www.efectbus.pl/ to pestka! Wystarczy podać miejsce i czas, z którego chcemy wyruszyć, miejsce docelowe oraz dane kontaktowe. Wszystko to można zrobić w kilka minut. Taka rezerwacja jest prosta i bardzo szybka, a co najważniejsze – można jej dokonać o każdej godzinie i w każdym dniu tygodnia.

Rezerwację online należy jeszcze potwierdzić telefonicznie. Dzięki temu, zyskuje się pewność, że została ona poprawnie dokonana. Jeszcze ważniejsze jest to, że to świetna okazja do tego, by sprawdzić podane parametry i upewnić się, że nie doszło do żadnej pomyłki.

Telefonicznie

Busy z http://www.efectbus.pl/ można zarezerwować też przez telefon. Jedynym ograniczeniem są godziny pracy biura. Oczywiście, takiej rezerwacji nie można wykonać w nocy lub późnym wieczorem. Rezerwacji telefonicznej nie trzeba ponownie potwierdzać.

Przez telefon można wyjaśnić wszystkie niejasności i zadać nurtujące nas pytania. W przypadku wypełnienia formularza online, nie ma mowy o dodatkowych zapytaniach i odpowiedziach. Kontakt z żywym człowiekiem jest polecany szczególnie wtedy, gdy korzystamy z przejazdu busem po raz pierwszy i chcemy dowiedzieć się jak przebiega podróż z adresu na adres.

Po rozmowie telefonicznej, nie ma mailowego potwierdzenia, co może być jej minusem. Warto, więc notować informacje, tak by o niczym nie zapomnieć lub niczego nie pominąć. Dobrze jest zapisywać informacje w kalendarzu lub terminarzu.

Co jest lepsze?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, czy lepsza jest rezerwacja wykonana przez telefon, czy przez internet. Oba te rozwiązania są tak samo skuteczne i tak samo pozwalają na zaplanowanie podróży.

Rezerwacja online to wygoda i możliwość dokonania jej o dowolnej porze z dowolnego miejsca na świecie. To przyszłościowe rozwiązanie, które pozwala na cieszenie się dobrodziejstwami technologicznymi. Nie jest jednak, jedynym wyjściem.

Rezerwacja telefoniczna pozwala na rozmowę z człowiekiem, a nie z automatem. Można wykorzystać ją do zdobycia najważniejszych odpowiedzi, które ułatwią planowanie podróży. To też dobra okazja by ustalić ewentualne rabaty, czy też większą niż standardowa ilość bagażu.