Skip to content Skip to footer

Marketing w internecie niezbędny dla osiągnięciu sukcesu

Aby we współczesnych realiach odnieść sukces przy prowadzeniu działalności gospodarczej lub innej, należy być obecnym również w internecie. To z jednej strony niezbędne, a z drugiej grzechem byłoby nie skorzystać z licznych narzędzi marketingowych, jakie oferuje szeroko rozumiany internet. Rodzajów reklamy internetowej jest tak wiele, że można ją idealnie dopasować do potrzeb, możliwości finansowych czy celów, jakie się chce osiągnąć.

Internet zrewolucjonizował wiele dziedzin życia i z branżą marketingową jest podobnie. Specjaliści od marketingu mają dziś do dyspozycji wiele narzędzi, jakie mogą zaoferować klientom, których interesuje reklama internetowa. Ma ona wiele atutów, które wpływają przede wszystkim na skuteczność. Efektem tego jest to, że udział marketingu internetowego w całej branży reklamowej rośnie, a bardziej tradycyjnych form – maleje.

Marketing internetowy na miarę

W porównaniu z innymi typami reklamy, np. reklamą w tradycyjnych mediach czy reklamą outdoorową, reklama internetowa ma wiele zalet, których tym innym brakuje. Na pewno atutem, jaki ma bez wątpienia marketing w internecie, jest technologia. Dzięki coraz bardziej zaawansowanych urządzeniom, na jakich można produkować reklamę internetową i ją odbierać, specjaliści od marketingu mogą wyprodukować bardzo skuteczne reklamy. Rozwój internetu i urządzeń, szczególnie takich jak smartfony, powoduje, że dziś coraz więcej ludzi jest w zasadzie stale dostępna w sieci. Tym samym mogą być potencjalnymi odbiorcami reklamy. Szczególnie przyczynia się do tego coraz większa powszechność internetu mobilnego. Atutem reklamy w internecie jest też jej dokładność. Z jednej strony można ją nakierować na konkretnego odbiorcę pod kątem takich parametrów jak wiek, płeć, pozycja społeczna, zawód, zainteresowania czy jeszcze inne, a z drugiej strony zmierzyć skuteczność reklamy po jej wyemitowaniu. Marketingowcy wiedzą wtedy, czy i w jaki sposób odbiorca zareagował na reklamę. Daje to szanse na ewentualne korekty w sposobie prowadzenia kampanii marketingowej w internecie.

Jaka reklama internetowa jest najskuteczniejsza?

Reklamodawcy oczekują, że zlecona przez nich kampania reklamowa w internecie da zamierzony skutek. O ile niemożliwe jest wskazać najbardziej skuteczny sposób reklamy internetowej, to jej rodzajów oraz kanałów dystrybucji jest tyle, że można ją dopasować do potrzeb reklamodawcy. Skuteczną kampanię reklamową można przeprowadzić w Google, zarówno w samej wyszukiwarce, jak i w sieci reklamowej AdWords. Na znaczeniu zyskuje też marketing internetowy prowadzony w mediach społecznościowych. Mają one bardzo wielu użytkowników, z których każdy jest potencjalnym odbiorcą reklamy. Z bardziej tradycyjnych, wciąż popularny jest marketing w internecie prowadzony na portalach informacyjnych, gdzie można umieszczać banery reklamowe czy artykuły sponsorowane, jak również bardziej rozbudowane kampanie angażujące internautów. Nie można też zapomnieć o klasycznym mailingu, który dzięki nowoczesnym technologiom jest coraz bardziej skuteczny.