Skip to content Skip to footer

Drinki bezalkoholowe – zdrowa alternatywa dla pijących

Wbrew obiegowym opiniom Polacy coraz częściej zamiast alkoholu wysokoprocentowego wybierają lżejsze alkohole. Równie popularne są drinki, które można nabyć jako gotowe produkty. Jednak obok drinków z alkoholem część konsumentów sięga po drinki bezalkoholowe, które smakują jak ich alkoholowe wersje, ale mają mniej kalorii i nie zawierają alkoholu.

Gdzie szukać drinków bezalkoholowych

Drinki bezalkoholowe są dostępne w każdym sklepie, w którym znajduje się wydzielone stoisko z alkoholem. To właśnie tam można znaleźć różne rodzaje drinków, w tym również drinki, w których składzie nie znajduje się alkohol.

Zaletą drinków bez alkoholu jest bez wątpienia ich naturalny skład. W takich drinkach obecne są soki owocowe oraz dodatki w postaci cukru trzcinowego czy syropów smakowych. Każdy drink dostępny jest w poręcznym opakowaniu, które po otworzeniu umożliwia przygotowanie drinków dla dwóch osób.

Drinki bez alkoholu można rozpoznać po charakterystycznych opakowaniach. Większość drinków jest dostępna w papierowych puszkach o pojemności około 200 ml, w sklepach można również kupić drinki w plastikowych butelkach, w których mieści się około 350 – 400 ml gotowego do spożycia drinka.

Kto może sięgać po bezalkoholowe drinki?

Drinki bez alkoholu są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią smak popularnych drinków, ale jednocześnie nie mogą – z powodów zdrowotnych lub z racji przekonań – sięgać po alkohol. Do tej grupy zalicza się także kobiety w ciąży czy nastolatki, które pijąc drinki bez alkoholu mogą poznać smak wybranych drinków.

Bazą do drinków bez alkoholu są składniki, które znajdują się także w klasycznych alkoholowych drinkach. W mojito będzie to sok z limonki oraz posmak mięty, który można podkreślić odrobiną słodyczy z cukru trzcinowego, z kolei smak pina colady także w drinku bez alkoholu podkreśli słodycz soku z ananasa i delikatność mleczka kokosowego.

Jak przygotować drinki?

Choć drinki bez alkoholu to drinki gotowe do spożycia, to ze względu na rodzaj opakowania, w jakich są sprzedawane, warto je serwować tradycyjnie w szklankach. Gotowe drinki można schłodzić, choć w większości przypadków rekomendowane jest podawanie ich w temperaturze pokojowej.

Ze względu na zawartość składników naturalnych, głównie soków owocowych, gotowy drink należy wstrząsnąć przed otworzeniem puszki czy butelki, a następnie dopiero rozlać do odpowiednio przygotowanych szklanek, wypełnionych lodem.

Artykuł powstał we współpracy z Bezalkoholowe.com