Skip to content Skip to footer

Jak dobrać lampę podłogową do salonu?

Oświetlenie jest jednym z kluczowych elementów wszystkich wnętrz. Nowoczesna lampa pozwala na znacznie wygodniejsze wykonywanie codziennych czynności domowych. Oświetlenie w salonie powinno być jednak odpowiednio zorganizowane. Najlepszą opcją są zazwyczaj modne i stylowe lampy podłogowe.

Styl nowoczesnych lamp

Designerskie lampy podłogowe mają różne style i kształty. Warto wybrać taki, który pasuje do ogólnego wyglądu salonu. Salon w stylu wiktoriańskim najlepiej przyozdobić stylową lampą podłogową o efektownym wyglądzie i licznym elementach dekoracyjnych. Jeżeli natomiast pokój dzienny jest bardziej minimalistyczny, warto wybrać prostą, nowoczesną lampę, która będzie uzupełniała jego otoczenie.
Niektóre nowoczesne lampy podłogowe mają bardzo regularne kształty, dzięki czemu nadają wnętrzom wrażania klasyczności. Natomiast proste, prostokątne lampy mogą nadać wnętrzu bardziej nowatorski i nowoczesny klimat. Galerie nowoczesnych lamp możesz obejrzeć na stronie https://idealdesign.pl/nowoczesne-designerskie-lampy-warszawa.

Rozmiar i kolorystyka stylowych lamp

Warto także rozważyć wielkość mebli przy wyborze designerskiej lampy Jeżeli w salonie znajdują się nowoczesne kanapy, które są małe i proste, nie należy wybierać zbyt dużych lamp, ponieważ może to zniszczyć równowagę i harmonię wnętrza. Podobnie jest w przypadku zbyt dużych mebli, przy których niskie i cienkie lampy designerskie będą kiepsko się komponować. Dlatego najlepiej wybrać nowoczesną lampę podłogową, która zajmie optymalną ilość miejsca i będzie dobrze korespondowała z ogólnym projektem salonu. W salonie warto bawić się zarówno kolorem lampy, jak i żarówek. Oświetlenie o zmiennej barwie może stworzyć bardzo przytulny klimat.

Odpowiedni materiał i wysoka jakość designerskich lamp

Materiały stosowane w lampach podłogowych są bardzo zróżnicowane, począwszy od drewna, a skończywszy na metalu. Poszczególne materiały dają inny efekt. W pomieszczeniu neutralnym można zastosować designerskie lampy wykonane z różnych tworzyw, dzięki czemu wnętrze salonu nabierze różnorodności. Warto wybierać tylko wysokiej jakości, stylowe lampy podłogowe, ponieważ są długotrwałe. Zawsze należy sprawdzić, czy podstawa luksusowej lampy jest dobrze wykończona. Warto dowiedzieć się również, czy jest wystarczająco stabilna, aby nie przewracać się po przestawieniu z jednego miejsca do drugiego. Nowoczesne lampy podłogowe są w stanie zapewnić salonowi blask i ciepło. Dlatego warto dopasować do nich każdy element wyposażenia w pokoju dziennym, w tym zestaw złożony z części takich, jak na przykład sofa, stoliki, półki czy inne dekoracje wnętrz.