Skip to content Skip to footer

Co robić, by nigdy nie zmienić pracy i nie osiągnąć sukcesu zawodowego?

Czy znasz kogoś, kto nie znosi swojej pracy i codziennie na nią narzeka? Zapewne tak. Jeżeli chcesz dołączyć do niego i wraz z nim narzekać na stagnację w karierze zawodowej, przyjrzyj się jego zachowaniu. Dowiesz się wtedy, jak być niezadowolonym i sfrustrowanym człowiekiem.

Narzekaj i nie rób nic więcej

Zwykle najbardziej niezadowolone z pracy osoby najdłużej zajmują dane stanowisko. Ich frustracja jest skoncentrowana na narzekaniu i sprawia, że nie podejmują żadnych działań w celu poprawy swojej sytuacji. Jeśli nie chcemy do nich dołączyć, powinniśmy postawić na rozwój osobisty i nauczyć się, w jaki sposób szukać pracy, by zdobyć wymarzoną posadę.

Jak znaleźć nową pracę? Wydaje się, że to nic trudnego. Wystarczy stworzyć CV i napisać list motywacyjny, a następnie przesłać je do pracodawcy. Następnie należy czekać na telefon i umówić się na rozmowę kwalifikacyjną. Okazuje się jednak, że może to być za mało, by zmienić pracę. Jeśli pomimo zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne, nie udaje nam się zmienić stanowiska, warto skontaktować się z Architektem Kariery.

Kim jest Architekt Kariery?

Architekci Kariery to trenerzy personalni i specjaliści od autoprezentacji, dzięki którym można pokonać zastój w karierze zawodowej. Ich praca polega na poznaniu danej osoby – jej wykształcenia, doświadczenia, marzeń o dalszym rozwoju kariery i problemów, z jakimi się boryka. Trener sprawdza, jakie są mocne i słabe strony klienta, a następnie pomaga mu przygotować profesjonalne CV i list motywacyjny na określone stanowisko. Jego działania w tym zakresie skupiają się na usunięciu z Curriculum Vitae zbędnych informacji oraz dodaniu tych, które mogą mieć wpływ na wybranie danej kandydatury. Dodatkowo nieszablonowy list motywacyjny zwiększa szansę otrzymania nowej posady aż o 90% w porównaniu do tradycyjnego listu dołączonego do CV.

Praca Architektów Kariery nie kończy się na przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych. Gdy kandydat na dane stanowisko zostaje zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, trener pomaga się do niej przygotować. Jego rolą jest nie tylko wspieranie kandydata w zakresie poznawania technik udanej autoprezentacji, ale też pokazywaniu mu, jak można radzić sobie ze stresem.

Tylko dla zdecydowanych

Architekci kariery są bardzo skuteczni. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy chcemy zmienić pracę, nie powinniśmy ich odwiedzać. Ich działania dają niemalże gwarancję pokonania stagnacji w karierze zawodowej oraz uzyskania lepszych warunków zatrudnienia. Żadne inne rozwiązanie problemów z poszukiwaniem nowej pracy nie jest tak efektywne.