Ernie Ball to jedna z najlepszych marek na polskim rynku produkująca struny do gitar, zarówno basowych, jak i elektrycznych. Firma dąży do zapewnienia użytkownikom jak najczystszych brzmień, wysokiej jakości dźwięków oraz komfortu, który sprawia, że pasja staje się jeszcze bardziej przyjemna.
Skąd pomysł na struny Ernie Ball?
Pomysł na ernie ball struny powstał w latach 50., samo ich wejście na rynek było na początku lat 60. Wprowadzone zostały przez niejakiego Sherwooda Rolanda Balla (nazywanego Ernim). Zauważył bowiem podczas grania na gitarze, że strunę G bardzo ciężko się podciąga i przydałaby się cieńsza, nieowijana trzecią struną. Niestety w tamtych latach brakowało takich produktów na rynku i były one niedostępne. W tamtych czasach popularną firmą produkującą struny była firma Fender, do której z własnym pomysłem zwrócił się Erni. Niestety, pomysł na cieńszą, bardziej elastyczną strunę nie został dobrze przyjęty, wówczas właśnie wpadł na pomysł stworzenia własnej marki produkującej struny. I tak właśnie to wszystko się zaczęło. Odrzucenie jego pomysłu było bodźcem, aby stworzyć coś swojego, niedługo potem firma Ernie Ball stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm na świecie.
Ernie Ball struny to wybór nawet dla najbardziej wybrednych
W tym momencie na rynku posiadamy ogromny wybór strun Ernie Ball. W zależności od modelu mają one różne owijki i grubości. Najbardziej popularnym i najczęściej wybieranym modelem na dzisiaj są te z niklowaną owijką w formie regularnej. Mają one bowiem idealny rozmiar, a wszystko co poniżej i powyżej, nazywane jest zgodnie „light” i „heavy”. Co więcej, nawet w pakowaniu strun zadbano o każdy szczegół. Są one pakowane za pomocą technologii Element Shield, która chroni produkt przed wilgocią, mrozem, gorącem czy delikatnymi odkształceniami. Dzięki tak skrupulatnie zapakowanemu produktowi mamy pewność, że struny nie są w żaden sposób uszkodzone, a ich stan odpowiada idealnemu, odpowiadający stanowi prosto z fabryki.
Użytkowanie strun Ernie Ball
Zapewniają one duży komfort użytkownikowi. W porównaniu do innych nie potrzebują dużego czasu na adaptację. Dają czyste brzmienie, wysoką intonację i najlepszą jakość. Dodatkowo pomimo swojej niklowanej otoczki są bardzo miękkie, co wpływa na komfort grania i sprawia, że gra na gitarze nie wpływa na zmęczenie palców.