Kiedy warto udać się do trenera personalnego

  • -
trener personalny

Kiedy warto udać się do trenera personalnego

Category : sport

Walka o szczupłą sylwetkę niestety zawsze jest tylko i wyłącznie naszą własną walką. Nikt nie odchudzi się za nas i nikt nie pójdzie za nas na siłownię. Jednak może znaleźć się ktoś, kto odrobinkę nas popchnie w dobrym kierunku i sprawi, że nasze starania będą miały sens.

Katowice trener personalny

Obowiązkiem trenera personalnego są indywidualne sesje ćwiczeń z klientem. Istotą takich sesji jest skupianie się na konkretnych problemach i konkretnych wyzwaniach dotyczących danego klienta. To bardzo istotne dla wielu osób, które pomimo starań nie mogą schudnąć lub osiągnąć pożądanych rezultatów treningowych. Trener personalny Altus jest idealny dla Ciebie, jeśli dotychczas próbowałeś samodzielnie układać sobie plan treningowy lub ćwiczyłeś przy video znanych trenerów i nie otrzymywałeś rezultatów. Dlaczego tak się dzieje? Samodzielne przygotowanie planu treningowego bez wiedzy merytorycznej w zakresie anatomii układu ruchu może nie być szkodliwe, ale w najlepszym wypadku nieefektywne. Podobnie nieefektywne będą filmy video z treningami, które zwykle nagrywane są z przeznaczeniem dla jakiejś grupy osób. A jak wiadomo, w każdej grupie znajdzie się ktoś, komu poszczególne ćwiczenia nie do końca odpowiadają.

W czym pomoże trener personalny

Trener personalny z Katowic jest osobą, która przede wszystkim da nam motywację, by kilka razy w tygodniu pojawić się w klubie na treningu. Bardzo wiele osób szybko zapala się do chodzenia na fitness i równie szybko gaśnie, bo treningi są nieobowiązkowe. A gdy coś nie jest nam odgórnie narzucone, a sprawia trudność – lubimy z tego rezygnować. Osoba trenera czekającego na nas o umówionej godzinie jest bardzo motywująca, by regularnie pojawiać się w klubie fitness. Oprócz tego, taki trener oceni naszą sylwetkę, poradzi, nad czym należy popracować i od czego zacząć. Często zamiast rzucać klienta na głęboką wodę proponuje wzmocnienie i rozciąganie mięśni, zanim przejdzie do ćwiczeń nad konkretnymi partiami ciała. Często ten etap jest niezbędny, ale pomijany przez ćwiczących. Trener personalny z Katowic ma pomóc wywrzeć wpływ na to, jak ćwiczymy i osiągnąć lepsze rezultaty. Jeśli chodzi o Katowice trener personalny jest obecnie w każdym fitness klubie, na każdej siłowni. Wystarczy zapytać w najbliższym klubie, kogo warto wybrać, a pracownicy na pewno pokierują nas do trenera, który zajmuje się konkretnymi rezultatami – na przykład przygotowaniami do maratonu lub nauką podnoszenia ciężarów. Aby wreszcie zacząć ćwiczyć – dobrze jest mieć kogoś takiego nad sobą.